Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Regbio federacija toliau vystys populiarėjantį projektą vaikams „Regbis.Viči.Jėga“

Vaikai žaidžia regbį
Vaikai žaidžia regbį
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusiais metais Lietuvos regbio federacija kartu su ilgamete regbio rėmėja „Vičiūnų grupe“ inicijavo projektą „Regbis.Viči.Jėga“, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į vaikų ir jaunimo užimtumo problemą. Pirmieji projekto metai viršijo visus lūkesčius.

Nekontaktinio regbio (TAG) pamokos vyksta daugiau nei 50 Lietuvos mokyklų ir darželių, o šį žaidimą sportuojančių vaikų skaičius perkopė 3000.

„Vičiūnų grupė“, matydama Lietuvos vaikams ir jaunimui suteikiamą naudą, ir 2015 metais ketina prisidėti prie projekto ir suteikti dar daugiau energijos jo vystymuisi.

Įsitvirtina visoje Lietuvoje

Nekontaktinį regbį (TAG) žaidžia Klaipėdos, Plungės, Jurbarko, Šiaulių, Kauno, Panevėžio, Alytaus, Lazdijų, Vilniaus miestų ir rajonų pradinių klasių moksleiviai ir vaikų darželių auklėtiniai. Neseniai į šį projektą įsijungė ir Telšių miestas bei rajonas. Telšių raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktoriaus Aurelijaus Laurinavičiaus pastangų dėka apie regbį sužino vis daugiau Telšių gyventojų.

„Pirmieji projekto metai praėjo produktyviai. Mokiniai žaidžia noriai, šis sportas jiems patinka. Mokytojos džiaugiasi tuo, kad jų auklėtiniai turi galimybę plačiau pažinti sportą, parungtyniauti, – mintimis dalinosi vienas projekto organizatorių Sigitas Kukulskis. – Kaip ir visuose sportuose, regbis skatina nugalėti. Žaisdami žaidimus vaikai nori būti nugalėtojais. Kad laimėti, tenka įdėti nemažai sumanumo ir darbo. Pergalės, kad ir mažos, suteikia vaikams teigiamų emocijų. Vienas nuplėštas dirželis TAG regbyje jau yra vieno vaiko pergalė prieš varžovą. Vienu rungtynių metu tokių pergalių yra daug. Daug pergalių – daug emocijų. Tai ir yra vienas iš projekto tikslų. Vaikams reikia kuo daugiau judėjimo, kuo daugiau teigiamų emocijų ir kuo daugiau pagarbos vienas kitam.“

Kaip ir visuose sportuose, regbis skatina nugalėti. Žaisdami žaidimus vaikai nori būti nugalėtojais

Pasak buvusio Lietuvos regbio rinktinės trenerio Anatolijaus Smirnovo, vaikams labai naudingi yra turnyrai, čempionai, nes varžydamiesi jie gali išlieti save, sutvirtėti fiziškai ir būti sveikais. Praėjusiais metais buvo rengiami čempionatai ne tik miestuose, bet ir visos Lietuvos lygiu. Kaune surengtame pirmajame Lietuvos mokyklų pradinių klasių moksleivių čempionate netrūko nei atkaklios kovos, nei pramogų, nei gerų emocijų.

Kai kuriose šalies mokyklose buvo skeptiškai žiūrima į regbio sportą. Tačiau dar nebuvo tokios įstaigos, kurioje pradėjus žaisti nekontaktinį regbį, kas nors būtų nusivylęs.

„Vaikų atsiliepimai tik patys geriausi – jie laukia užsiėmimų, klausinėja kada bus kitos varžybos, sako, kad jiems labai patinka regbis ir jo pasiilgsta, – jaunųjų sportininkų įspūdžius apžvelgė Kauno regbio klubo atstovas Giedrius Narakas. – Mokyklų vadovai labai palaiko šį projektą, sudaro visas sąlygas jį treneriams vykdyti kuo geriau. Mokytojai taip pat stengiasi įsitraukti, suprasti žaidimą, palaiko vaikus per varžybas“.

Vaikų emocijos ir azartas – apkrečiami. Kartą pabandę pažaisti nekontaktinį regbį, vaikai ne tik nekantrauja vėl sportuoti, bet ir įkalbina savo draugus ar bendraklasius.

„Vaikai žaisdami ir treniruodamiesi patiria gerų emocijų, lavina vikrumą, fizinį pajėgumą, komandinio darbo suvokimą. Jie turi galimybę gera išsikrauti, o tai leidžia geriau valgyti ir miegoti, – kalbėjo Klaipėdoje su vaikais dirbantis Donatas Streckis. – Siekdami patekti į komandos startinę sudėtį ar mokyklos rinktinę vaikai geriau mokosi, būna stropesni, drausmingesni.“

Didžiulė nauda vaikams

Nekontaktinis regbis pasižymi savo universalumu. Pasak Vilniuje su keliomis mokyklomis dirbančio trenerio Augusto Taralio, jį gali žaisti kiekvienas: „Regbis ypatingas tuo, kad jam nereikia išskirtinių duomenų, kaip, pavyzdžiui, krepšiniui. Regbį gali žaisti bet kuris vaikas, nesvarbu, koks jo ūgis. Regbis gali padėti vaiko vystymuisi, augimui. Ir mergaitės, ir berniukai nekontaktinį regbį žaidžia kartu, šis žaidimas skirtas visiems.“

Regbis ypatingas tuo, kad jam nereikia išskirtinių duomenų, kaip, pavyzdžiui, krepšiniui. Regbį gali žaisti bet kuris vaikas, nesvarbu, koks jo ūgis.

Treneris daug bendravo su vaikų tėveliais. Visi jie yra patenkinti šiuo žaidimu ir nei vienas neišreiškė jokio neigiamo požiūrio dėl regbio.

„Iš pradžių buvo baisu, kad tai kontaktinis sportas, gali būti daug traumų, bet pamatėme, kad čia viskas labai paprasta, įsitraukia ir mergaitės žaisti. Labai geri treneriai, teisėjai. Vaikų tėveliai iškart pamatė, kad tai joks ne chuliganų sportas“, – po Vilniaus pradinių klasių mokyklų regbio čempionato sakė vieno iš žaidėjų tėvelis.

„Regbis.Viči.Jėga“ projektas vaikams padeda skatinti komandinio žaidimo ir darbo principus. Žaisdami jauniausieji moksleiviai ne tik turi progą atskleisti savo talentą, bet ir būti drausmingesniems.

„Vaikai gauna fizinį krūvį, kas jiems padeda greičiau stiprėti fiziškai, būti sveikiems. Jie užsiėmimuose išlieja susikaupusią energiją, todėl būna drausmingesni pamokose. Vaikai turi motyvacijos stengtis, siekti gerų rezultatų tiek mokykloje, tiek namuose, nes elgiantis netinkamai, tėvai ar mokytojai gali neleisti vykti į varžybas. Vaikams tai puiki galimybė pakeisti aplinką, atsipalaiduoti, pabendrauti su kitais žmonėmis, ne tik su viena mokytoja. Projektas ugdo vaikus ne tik fizine, bet ir psichologine ir socialine prasme“, – aiškino Kaune vaikais dirbantis treneris Mantas Eimantas.

Šio projekto nauda yra didelė. Vaikams duodami visi regbio pagrindai, visos taisyklės.

Patys talentingiausi ir atkakliausi vaikai turi galimybę siekti karjeros ir taptu profesionalais. To siekiant, žmonėms būtina pradėti sportuoti nuo pat mažens.

„Šio projekto nauda yra didelė. Vaikams duodami visi regbio pagrindai, visos taisyklės. Visiems tiems, kurie vėliau pereina į kontaktinį regbį, yra lengviau įsisavinti taisykles ir suprasti visą žaidimą. O tai leidžia greičiau siekti rezultato, tobulinti žaidimo techniką ir kita“, – aiškino A. Smirnovas.

2015 metais ketinama į projektą įtraukti dar daugiau mokyklų ir darželių. Susipažinimui su nekontaktinio regbio žaidimui mokytojams bus organizuojami seminarai, planuojama išleisti nedidelį vadovėlį su taisyklėmis.

„Su dideliu noru, darbu ir užsispyrimu, šio projekto vaikai gauna realią galimybę atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse. To jiems ir linkiu“, – pridūrė D. Streckis.

Lietuvos regbio federacija su „Vičiūnų grupės“ pagalba įvairiuose šalies miestuose ir mokykloms dovanoja regbio žaidimo įrangą – kamuolius, diržus, bokštelius, liemenes, taisyklių rinkinius. Vaikai su šiuo žaidimu susipažįsta kūno kultūros pamokose, atlieka mokomąsias užduotis ir išmoksta žaisti kaip komanda. Į užsiėmimus yra įtraukiami vaikų tėvai ir pedagogai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką