2017 04 11

Pasaulio regbio-7 etape Honkonge – Fidžio triumfas ir anglo D.Nortono rekordas

Prestižinį septintąjį pasaulio regbio-7 serijos varžybų etapą Honkonge laimėjo olimpinė čempionė Fidžio rinktinė. Turnyro finale Fidžis 22:0 nugalėjo prie turnyro nugalėtojos titulo artėjančią Pietų Afrikos Respublikos (PAR) komandą.
Regbio-7 čempionai
Regbio-7 čempionai / organizatorių nuotr.
Temos: 1 Regbis

Per visą savaitgalį nei vieno pralaimėjimo nepatyrę Fidžio regbininkai finale pademonstravo savo tikrąją jėgą ir atliko keturis žeminimus be atsako. Ši pergalė jiems leido turnyro lentelėje iš trečiosios vietos pakilti į antrąją. Tiesa, nuo pirmaujančios PAR rinktinės ji atsilieka vis dar nemažu skirtumu – 23 taškais.

Trečiąją vietą Honkonge užėmė Australija, kuri mažajame finale 26:19 įveikė JAV rinktinę.

Šeštąjį pasaulio regbio-7 serijos etapą laimėjusi Anglijos rinktinė šįkart liko tik septinta, tačiau jos žvaigždei Danui Nortonui praėjęs savaitgalis buvo įsimintinas. Grupės rungtynėse su Pietų Korėja, kurias Anglija laimėjo 52:0, D. Nortonas atliko 245-ąjį savo žeminimą ir tapo turnyro rekordininku.

Pagal šį rodiklį jis aplenkė buvusį pasaulio rekordininką – Kenijos žvaigždę Collinsą Injerą. Vėliau Honkonge D. Nortonas atliko dar vieną kamuolio prispaudimą įskaitiniame plote, todėl dabar savo sąskaitoje turi 246 žeminimus.

„Jausmas yra nuostabus. Sunku buvo susikaupti ir negalvoti apie tai. Stengiausi išlaikyti šaltą protą ir tai leido man pasižymėti“, – sakė 29-erių metų D. Nortonas, kuris Anglijos rinktinėje debiutavo 2009 metais.

Turnyro Honkonge pusfinaliuose Fidžis 33:12 nugalėjo australus, o PAR 19:7 pranoko JAV regbininkus. Rungtynėse dėl penktosios vietos Naujoji Zelandija 10:7 įveikė Argentiną.

Atrankinio turnyro finale dėl teisės dalyvauti pasaulio regbio-7 serijoje Ispanijos rinktinė 12:7 nugalėjo Vokietiją.

Aštuntas (iš 10) pasaulio serijos etapas šį savaitgalį vyks Singapūre.