2013 02 11

Prancūzijoje – įspūdinga Lietuvos regbininko Karolio Navicko klubo pergalė

Aukščiausiame Prancūzijos regbio čempionate „Top 14“ etape rungtyniaujanti „Union Bordeaux Bègles“ ekipa namuose sutriuškino turnyrinės lentelės lyderį „RC Toulon“ net 41:0.
Prancūzijoje – įspūdinga Lietuvos regbininko Karolio Navicko klubo pergalė / www.sudouest.fr nuotr.
Temos: 1 Regbis

Rungtynių pradžia buvo lėta ir 12-tą minutę Tulono žvaigždės Jonny Wilkinsono netikslus baudos smūgis buvo it ženklas, kad šiandien jo komandai ne pati geriausia diena. Bordo klubas savo ruožtu atsakė dviem taikliomis saugo Camille Lopezo baudomis, o jau 33-ią minutę Ole Avei pelnė pirmąjį rungtynių žeminimą. Dar po kelių minučių Louisas-Benoit
Madaule žeminimo po vartais. C. Lopez pataikė abejas realizacijas ir per pertrauką šeimininkai pirmavo 20-0.

Trečiąjį Bordo žeminimą 47-tą minutę šiek tiek kontraversiškai pelnė grumtynių ūsas Matthew Clarkinas. Jis visai netoliese Tulono vartų linijos pagavo C. Lopezo įžvalgiai paspirtą kamuolį ir padedamas komandos draugų įvirto į įskaitinį plotą. Tačiau teisėjai nepastebėjo, kad krentančiam M. Clarkiuin iš rankų išsprūdo kamuolys ir įskaitė penkis taškus. 65-tą minutę C. Lopezas sukūrė ketvirtąjį savo komandos žeminimą. Prasiveržęs palei šoninę liniją, jis lemiamą akimirką perdavė kamuolį Lachlanui Munro ir šis lengvai žeminimo po vartais. Bordo klubo šventę penkiais taiškais užbaigė pirmos linijos stulpas Jeffersonas Poirot.

Ši pergalė reiškia labai daug dėl išlikimo čempionate kovojančiai Bordo komandai ir šeštadienį į stadioną susirinkusiai 28 tūkstančių sirgalių miniai. Gaila, kad prie šio laimėjimo negalėjo prisidėti traumą besigydantis vienintelis profesionalus Lietuvos regbininkas Karolis Navickas.