15min be reklamos
2019 01 07, 19:38

Prancūzijoje mirė dar vienas jaunas regbininkas

Prancūzijos regbio pasaulį sukrėtė dar vieno regbio žaidėjo – 23 metų studento Nathano Soyeux – mirtis.
Regbio kamuoliai
Regbio kamuoliai / Evaldo Šemioto nuotr.
Temos: 1 Regbis

Tai jau ketvirtas jaunas regbio žaidėjas, miręs šalyje per pastaruosius aštuonis mėnesius. Prancūzijos regbio federacijoje (FFR) jis nebuvo registruotas.

N.Soyeux mirė sekmadienį Dižono miesto ligoninėje, į kurią pateko lapkričio 24 dieną po traumos, patirtos per inžinerinių mokyklų regbio čempionato varžybas.

N.Soyeux patyrė smūgį, kai buvo stabdomas varžovo. Iš pradžių jis dar sugebėjo atsisėsti, tačiau netrukus pasiskundė, kad jį pykina, ir neteko sąmonės.

Dižono ligoninėje žaidėjas dvi savaites išbuvo dirbtinai sukeltos komos būsenos; jo padėtis nuolat blogėjo, nurodė jo mokykla „Esirem“.

N.Soyeux yra jau ketvirtas jaunas sportininkas, nuo gegužės miręs po varžybose patirtos traumos.

Gruodžio mėnesį Paryžiaus regbio klubo „Stade Francais“ jaunimo šono puolėjui 18-mečiui Nicolas Chauvinui lūžo kaklas ir jis mirė. Rugpjūčio mėnesį regbio pasaulis atsisveikino su komandos „Aurillac“ 21 metų sportininku Louis Fajfrowski, o gegužę dėl smūgio, patirto žaidimo metu, mirė neprofesionalų klubo „Billom“ žaidėjas 17-metis Adrienas Descrulhesas.

Po N.Chauvino mirties Prancūzijos sporto ministrė Roxana Maracineanu paragino Regbio federacijos pareigūnus užtikrinti didesnį žaidimo saugumą. Buvusi plaukimo olimpinė čempionė pažadėjo susitikti su Prancūzijos regbio federacijos (FFR) prezidentu Bernardu Laporte'u ir aptarti, kaip ateityje išvengti tokių mirčių.

FFR gruodį pažadėjo, kad kartu su tarptautine Pasaulio regbio organizacija 2019 metų kovą Prancūzijoje surengs tarptautinį forumą žaidėjų sveikatai ir žaidimo taisyklėms aptarti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką