TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Regbis 7 – dieviškas žaidimas!

Rungtynių akimirka
A.Pliadžio nuotr. / Rungtynių akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasara – ledų, trumpų sijonų, šašlykų ir regbio 7 metas. Senas angliškas posakis skelbia: „regbis – dievų žaidimas“. Niekas tiksliai nežino, iš kur atsirado šis posakis, bet kaskart jį išgirdęs pagalvoju, jog Dievai žaidžia ne klasikinį regbį, o būtent regbį 7 prieš 7.

Netikiu, kad Šv.Petras ir jo angelų desantas sutiktų žaisti itin vyrišką ir grubų regbio variantą. Tikėtina, kad, jie prie 14-osios debesų sankryžos mėgsta išmėginti jėgas prieš Jėzaus, Alacho ir Budos „Dream Team“, žaisdami nuotaikingą ir dinamišką regbį 7.

Regbio 7 esmė – normalioje regbio aikštėje (~60m. x ~110m.) žaidžia 7 vienos ir 7 kitos komandos žaidėjai. Vienas kėlinys trunka tik 7 minutes. Standartinėse grumtynėse kovoja 3 žaidėjai prieš 3. Žaidėjai stengiasi apibėgti, bet neprataranuoti priešininko gynybos. Visą kitą – geriau pamatyti savo akimis.

Regbis 7 šiuo metu yra viena sparčiausiai augančių ir populiarėjančių sporto šakų pasaulyje. Sporto kilimą skatina ne tik Olimpinės viltys (jau 2016m. Rio Olimpiadoje regbininkai galės pasipuošti Olimpiniais laurais), bet ir dar keletas svarbių faktorių.

Mažasis regbio variantas žavi vaikus ir jų tėvelius. Tėvai dažnai prisibijo leisti savo atžalas į regbio treniruotes, kuriose jų gležnus ir ligotus Kristupėlius bet kada gali traumuoti augaloti ir lašiniais mintantys Antanai. Regbis 7 – puiki išeitis. Ligotas Kristupėlis gali viena koja apšokinėti mėsingąjį Antaną ir pelnyti taškus. Laimi visi – Kristupėlis sportuoja, tėvai nesijaudina dėl traumų pavojaus, Antanas, bėgiodamas paskui vikresnius bendraamžius, nejučia numeta keletą nereikalingų kilogramų.

Kita regbio 7 populiarumo priežastis – rungtynių dinamika ir „rėmėjams draugiška“ rungtynių trukmė. Didžiojo regbio sirgaliai gali ramiai mėgautis 40 minučių gryno sporto, kai tuo tarpu, renginio rėmėjai nervingai kramto nagus ir svarsto, kiek sirgalių žiūrės jų reklamą per didžiąją rungtynių pertrauką.

Regbyje 7 viskas daug paprasčiau – pirmas kėlinys trunka tik 7 minutės; reklama; antras kėlinys 7 minutės; reklama; pertrauka tarp rungtynių (aišku – reklama) 3-4 minutės; ogi žiū, jau ir kitos rungtynės prasidėjo.

Niekur ir niekad nevyksta tik vienerios regbio 7 rungtynės. Turnyrų trukmė – 2-3 dienos, o žiūrovas per nepilnas 4 valandas gali išvysti visas turnyro komandas žaidžiančias toje pačioje aikštėje.

Regbis 7 patrauklus ir savo santykiniu aiškumu. Apie regbį 15 prieš 15 neretai girdime, jog 20 augalotų jautukų sukrenta į vieną krūvą ir velnias žino, ką jie toj krūvoj veikia.

Regbyje 7 augaloti, bet šiek tiek lieknesni vyrukai į krūvas nekrenta, jie stengiasi apibėgti tas krūvas. Be to, didžiulėje aikštėje laksto tik po 7 kiekvienos komandos žaidėjus, todėl žiūrovas daug greičiau perpranta žaidimo esmę, teisingas bėgimo su kamuoliu ir gynybos linijas, komandų strategijas ir atsiskleidžiančius atskirų žaidėjų individualius sugebėjimus.

Dar viena regbio 7 populiarumo paslaptis – sirgaliai. Jei apie didžiojo regbio sirgalius kalbama, kad jie yra linksmiausi ir tolerantiškiausi fanai tarp visų sporto gerbėjų, tai apie „septynakės“ sirgalius galima pasakyti tą patį ir drąsiai viską pakelti kvadratu.

Didžiųjų regbio 7 turnyru metu tvyro neįtikėtina ir užburianti, kažkuo į karnavalą panaši atmosfera. Alus liejasi laisvai, apsaugos beveik nematyt, vis vien, niekas niekad nesukels riaušių, o fanai rungtyniauja, kurie apsirėdys įmantresniais ir juokingesniais kostiumais.

Į tokį „turnyrą-karnavalą“ žmonės mielai atsiveda vaikus ar su sportu rimtai susipykusius artimuosius – abejingų nelieka nė vieno. Jei tau neįdomu, kas vyksta aikštėje, gali kelias valandas tyrinėti kitų sirgalių apdarus arba tiesiog linksmai leisti laiką šalia stadiono esančiame bare.

Regbis 7 – Dieviškas žaidimas!

VIDEO: Seven of the Best: London Sevens tries!

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Regbis

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką