Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Projektas „Regbis.Viči.Jėga“ darželiuose ir mokyklose skatins vaikus sportuoti

Rytis Davidovičius, Visvaldas Matijošaitis ir Alanas Alasauskas
Sauliaus Čirbos nuotr. / Rytis Davidovičius, Visvaldas Matijošaitis ir Alanas Alasauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos regbio federacija ir „Vičiūnų grupė“, siekdama atkreipti dėmesį į vaikų ir jaunimo užimtumo problemą, šalies darželiuose bei mokyklose rengia sporto projektą „REGBIS.VIČI.JĖGA“. Ši iniciatyva vykdoma daugiau nei dešimtyje šalies miestų.

Sportuojančiųjų padėtis šalyje prasta

2013 m. rudenį Kūno kultūros ir sporto departamento užsakymu buvo atliktas Lietuvos gyventojų tyrimas, kuris parodė, kad net 61 proc. apklausos dalyvių visai nesportuoja. Nors dar prieš beveik metus nesportavo „tik“ 47 proc. analogiškos apklausos respondentų. Vertinant šią statistiką Europos Sąjungos kontekste, matyti, jog mūsų šalies gyventojai sportuoja mažiau nei yra regiono vidurkis. Remiantis 2009 m. „Eurobarometro“ atliktu tyrimu, matyti, kad retai arba niekada nesportuoja 60 proc. ES šalių gyventojų.

Abu tyrimai parodo, kad kuo daugiau jaunų žmonių sportuoja, tuo didesnis ir vyresniųjų sportuojančiųjų skaičius toje šalyje. Tai reiškia, kad valstybėje būtina įtraukti kaip galima daugiau vaikų bei jaunimo į sportuojančiųjų gretas. Kaip rodo statistika, jie yra linkę ir toliau sportuoti.

Paaugliai prie kompiuterių per savaitę praleidžia po 16 val. ir daugiau

„Šiandien vaikai ir paaugliai vis labiau paverčiami virtualaus gyvenimo įkaitais, kadangi daugiau nei pusę aktyvaus laiko praleidžiame žiūrėdami televizorių, naršydami internete, kalbėdami mobiliuoju telefonu ar naudodamiesi kitomis ryšio priemonėmis. Tuo tarpu paaugliai prie kompiuterių per savaitę praleidžia po 16 val. ir daugiau beveik nesusimastydami apie fizinio aktyvumo stoką ir neigiamą įtaką sveikatai, ypač jaunimo. Labai gerai, kad Lietuvos regbio federacija inicijuoja tokį socialinį projektą ir prisideda prie Vyriausybės vieno iš prioritetų – „Sveikas vaikas“, – teigia LR Ministro pirmininko patarėjas Justas Pankauskas. Jam pritaria ir Juras Požėla, LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos vadovas: „Valstybė stengiasi būti aktyvi ir raginti žmones sportuoti. Žinome kokia yra statistika ir tai mūsų netenkina“.  

VIDEO: Projekto pristatymas

Bus siekiama uždegti vaikus sportui

Siekiant paskatinti vaikus sportuoti ir būti sveikesniais, Lietuvos regbio federacija ir „Vičiūnų grupė“ šalies darželiuose bei mokyklose nutarė rengti sporto projektą „REGBIS.VIČI.JĖGA“. „Projektu siekiame skatinti judrų ir sveikesnį vaikų bei jaunimo gyvenimo būdą. Daug laiko praleisdami mokyklos suole, prie kompiuterio ar televizoriaus, didžioji dalis jaunuolių gyvena pasyviai ir nejudriai. Sportavimo bei aktyvumo stoka daro įtaką ir anksti atsirandančias sveikatos problemas. Be to, norime, kad vaikai būtų užimti ir savo jaunatviškos energijos neeikvotų netinkamais tikslais, o ugdytų sporto ir komandinio žaidimo įgūdžius. Tuo tikslu mes siūlome vaikams žaidimą, bendravimą. Regbis tam puikiai tinka“, – sakė Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius.

Pasak Lietuvos regbio federacijos prezidento, Lietuvos mokyklose bus rengiamos regbio pamokos, kurias ves darbo su vaikais turintys treneriai. Jie atveš ir ugdymo įstaigoms padovanos regbio žaidimo įrangą – kamuolius, diržus, bokštelius, liemenes, taisyklių rinkinius. Vaikai su šiuo žaidimu bus supažindinami kūno kultūros pamokose, jie atliks mokomąsias užduotis, išmoks taisyklingai bėgti, teisingai perduoti kamuolį, žaisti kaip komanda. Į mažiausių projekto dalyvių užsiėmimus bus įtraukiami jų tėvai ir pedagogai. Projektą „REGBIS.VIČI.JĖGA“ užbaigs nacionalinės vaikų regbio pirmenybės.

„Vičiūnų grupės“ vadovo Visvaldo Matijošaičio teigimu, regbis Lietuvoje yra nepelnytai užmiršta sporto šaka. „Mūsų šalyje populiarus tik krepšinis ir šios sporto šakos mokyklos, tačiau mažai dėmesio skiriama stiprioms, augančioms vaikų regbio komandoms. Tikimės, kad šiuo projektu regbis pritrauks daugiau gerų sportininkų, sulauks šios sporto šakos entuziastų ir užaugins naują regbininkų kartą. Inicijuodami regbio sporto sklaidą tarp Lietuvos vaikų, siekiame ugdyti jaunų žmonių komandinę dvasią, atsakomybę, norą pasiekti savo tikslų ir sveiką gyvenimo būdą“, – kalbėjo V. Matijošaitis.

Projekto metu taip pat bus aptartos sveikos gyvensenos temos. „Jaunoji karta turi suprasti, kad sportas ir tinkamas maistas padeda augti sveikais bei tvirtais“, – sakė V. Matijošaitis.

„Vičiūnų grupė“ su regbiu artimai draugauja jau daugelį metų. Kiekvienais metais ši iniciatyva plečiasi ir apima vis daugiau šalies regionų. Šiais metais dalyvaus daugiau nei 3000 mokinių ir darželinukų iš visos Lietuvos.

Sportas man suteikė viską ką turiu ir ką galiu turėti. Esu be galo dėkingas treneriams, kurie manimi rūpinosi tarsi savo vaiku, auklėjo ir prižiūrėjo

Jeigu ne sportas, nežinau kuo ir kur būčiau

Galima rasti daugybę pavyzdžių, kai sportas padėjo jaunai asmenybei subręsti ir išvengti tykančių pavojų. Vienas jų, tai Lietuvos regbio jaunasis talentas Alanas Alasauskas. „Jeigu ne sportas ir ne regbio treniruotės, nežinau ką šiuo metu veikčiau. Sportas man suteikė viską ką turiu ir ką galiu turėti. Esu be galo dėkingas treneriams, kurie manimi rūpinosi tarsi savo vaiku, auklėjo ir prižiūrėjo“, – pasakoja A.Alasauskas. Šiuo metu jis jau rengiasi savo svajonių kelionei į vieną iš regbio šalių – Pietų Afriką. Ten jis mokykis geroje mokykloje ir žais itin aukštame lygyje. Praėjusiais metais jis buvo pripažintas naudingiausiu Lietuvos jaunių rinktinės (iki 17 m.) žaidėju Alytuje vykusiame tarptautiniame turnyre.

„Alano pavyzdys tai tik vienas iš daugelio, įrodančių turiningo laisvalaikio, sportavimo vertę vaikams bei jaunuoliams. Tikime, kad ir didesnė jų dalis galės sekti jo pėdomis“, – įsitikinęs R.Davidovičius.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką