Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
2013 04 27

Labai reikalinga pergalė namuose: Lietuvos regbio rinktinė įveikė Kroatiją 15:14

Šeštadienį Vingio parko regbio stadione Lietuvos regbio rinktinė Europos tautų taurės 2A divizione nugalėjo Kroatijos rinktinę rezultatu 15:14 (12:9). Tai buvo pirmoji rinktinės pergalė šiame sezone, šįkart gausiai sirgalių palaikomi regbininkai nepaleido iš rankų itin reikalingos pergalės.
Rungtynių akmirka
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Lietuviai sėkmingai pradėjo rungtynes ir jau 9 minutę pirmavo rezultatu 7:0. Po to sėkmingą atkarpą sužaidė kroatai ir išsiveržė į priekį 9:7. Tačiau paskutinę pirmojo kėlinio minutę Donatas Vilimavičius pelnė 5 taškus ir Lietuva baigė kėlinį pirmaudama 12:9. Antrajame kėlinyje kroatams vėl pavyko atlikti žeminimą, tačiau lietuviai išlaikė trapią vieno taško persvarą ir laimėjo rungtynes 15:14.

Po šių rungtynių Lietuva su 4 taškais išlieka paskutinėje 2A diviziono vietoje, tačiau nuo Maltos atslieka vos vienu šaku, nuo kroatų – trimis. Kroatai už šias rungtynes gavo vieną tašką, nes pralaimėjo tik vieno taško skirtumu.

Antrasis kėlinys Lietuva – Kroatija 15:14

39 min. Kęstutis Marcišauskas atliko smūgį per vartus, tačiau pataikė į virpstą ir nepelnė taškų.

38 min Lietuviai kontroliuoja kamuolį

33 min Kroatai atliko žeminimą ir uždirbo 5 taškus. 15:14

31 min Geltona kortelė Mantautui Vilimavičiui. Jis 10 minučių pašalintas iš aikštės.

26 min Tomas Gabrielaitis pakeitė Augustiną Terlecką

25 min Kamuolį iš užribio išsimetė lietuviai

​21 min Kamuolį per vartus spyrė Kęstutis Marcišauskas ir pelnė 3 taškus. 15:9

18 min 5 metrai iki kroatų žeminimo ploto grumtynės.

12 min Lietuvių kapitoną Karolį Navicką pakeitė Gediminas Švoba.

8 min Mindaugą Norvaišą pakeitė Julius Sutkus. Šiuo metu aikštėje lietuvių gretose trys brolių poros.

7 min Luka Perlaimą pakeitė Jurajus Popovičius.

4 min Pražanga Kroatijai. Per vartus spyrė Donatas Vilimavičius, tačiau smūgis buvo nesėkmingas.

Justiną Vasiliauską pakeitė Gediminas Liutkus.

Pirmasis kėlinys Lietuva – Kroatija 12:9:

40 min Donatas Vilimavičius pelnė 5 taškus! 13:9. Donatas Vilimavičius atliko ir realizacinį smūgį, tačiau nesėkmingai – taškų pelnyti nepavyko. Pirmasis kėlinys baigėsi. Lietuviai priekyje 12:9.

37 min Kamuolį iš užribio išmetė lietuviai, tačiau greitai jį prarado. Kroatų kamuolys.

31 min Kroatai uždirbo dar vieną smūgį per vartus ir pelnė 3 taškus. 7:9

28 min. Kroatai spyrė kamuolį per vartus ir pelnė 3 taškus. 7:6

23 min Pražanga lietuviams, kamuolį iš užribio išmetė kroatai.

19 min Po gražios atakos lietuviai prarado kamuolį

15 min. Pražanga kroatams. Per vartus baudos smūgį spyrė Donatas Vilimavičius, tačiau taškų pelnyti nepavyko.

12 min 10 Kroatijos numeris Jai Ayoubas realizavo baudos smūgį. 7:3

9 MIN MINDAUGAS NORVAIŠAS 5 TAŠKAI LIETUVIŲ NAUDAI. Realizacijos smūgį atliko Donatas Vilimavičius ir pelnė dar 2 taškus. 7:0 Lietuvos naudai.

8 min Grumtynės vyks 5 metrai iki kroatų žeminimo o ploto.

7 min Lietuviai išsimetė kamuolį iš užribio, bet jį prarado.

3 min Lietuviai išsimeta kamuolį iš užribio. Po grumtynių kamuolys atiteko lietuviams.

1 min Pirmoji lietuvių ataka užsitęsė ir kamuolys atiteko kroatams.

Likus 20 minučių iki rungtynių pradžios abiejų komandų žaidėjai atlieka apšilimą. Tribūnuose jau susirinkę rinktinės gerbėjai laukia susitikimo pradžios. Prieš tai išgirsime abiejų valstybių himnus.

Lietuvos rinktinėje šiandien žaidžia net trys brolių poros. Startinėje sudėtyje įtraukti Donatas ir Mantautas Vilimavičiai bei Kęstutis ir Gediminas Marcišauskai. Startinėje sudėtyje taip pat žais Andrius Sutkus, jo brolis Julius Sutkus yra atsarginis.

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis:

1 Augustinas Terleckas (Vilnius VRA)
2 Ignas Darkintis (Ordizia RC, Ispanija)
3 Tomas Zuokas (Washington, JAV)
4 Mindaugas Norvaišas (Lithuania exiles, Anglija)
5 Karolis Navickas (Bordeaux „Begles“, Prancūzija)
6 Vaidotas Gaubas (Šiauliai „BaltRex“)
7 Andrius Martinskas (Enköpings RK, Švedija)
8 Nerijus Mačiulis (Šiauliai „Vairas-Jupoja“)
9 Mindaugas Misevičius (Šiauliai „Vairas-Jupoja“)
10 Kęstutis Marcišauskas (Šiauliai „Vairas-Jupoja“)
11 Andrius Sutkus (Šiauliai „BaltRex“)
12 Gediminas Marcišauskas („Peterborough Lions RUFC“, Anglija)
13 Mantautas Vilimavičius („Peterborough Lions RUFC“, Anglija)
14 Donatas Vilimavičius (Šiauliai „Vairas-Jupoja“)
15 Justas Vasiliauskas (Šiauliai „Vairas-Jupoja“)

Atsarginiai žaidėjai:

16 Tomas Gabrielaitis (Šiauliai „BaltRex“)
17 Justas Poškus (RK Šiauliai)
18 Julius Sutkus (Šiauliai „BaltRex“)
19 Gediminas Švoba (Šiauliai „BaltRex“)
20 Gediminas Liutkus (Enköpings RK, Švedija)
21 Evaldas Štitilis (Šiauliai „Vairas-Jupoja“)
22 Mantas Maršantas (University of Derby, Anglija)