Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TAG regbio šventėje Kaune – teigiamos vaikų emocijos ir azartiška kova

Šventės akimirka
Evaldo Šemioto nuotr. / Šventės akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

20 Lietuvos mokyklų komandų iš dešimties miestų ir rajonų, atkakli kova, nesuvaidintos vaikų emocijos ir nepamirštami įspūdžiai – tokie pagrindiniai Kaune vykusio Lietuvos bendojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių finalinio TAG regbio čempionato „Regbis.Viči.Jėga“ akcentai.

Čempionai – klaipėdiečiai

Kauno futbolo maniežo aikštelėje jaunieji sportininkai iš pradžių išsiaiškino savo jėgas grupėse, vėliau stipriausios komandos tęsė kovą dėl apdovanojimų. Kaip ir pridera, čempionato finalas buvo intriguojantis ir atkaklus, o jame Klaipėdos „Gilijos“ pradinės mokyklos komanda minimaliu rezultatu 7:6 nugalėjo Vilniaus Fabijoniškių mokyklos auklėtinius.

„Emocijos labai teigiamos, pirmajame kėlinyje buvo žaidime šiokių tokių nesusipratimų, klaidelių, bet vaikai parodė charakterį, apsigynė, atkovojo kamuolį ir išplėšė pergalę. Labai gražus rezultatas ir labai graži šventė“, – mintimis dalinosi nugalėtojų komandos koordinatorius Donatas Streckis.

Lietuvos pradinių klasių „Regbis.Viči.Jėga“ čempionatas surengtas pirmąjį kartą. Nuo pavasario šis projektas buvo rengiamas įvairiuose Lietuvos miestuose, kur buvo išsiaiškintos pajėgiausios šalies mokyklos.

„Labai smagios varžybos. Tokios pirmenybės vyksta pirmąjį kartą, dalyvavo daug komandų, labai džiugina, kad žaidė daug mergaičių. “Regbis.Viči.Jėga„ projekte pradėjome dalyvauti pavasarį, surengėme Klaipėdos čempionatą ir nugalėtojai atvyko čia. „Gilija“ yra gana sportiška mokykla, turi daug apdovanojimų tiek Klaipėdos, tiek visos Lietuvos lygyje“, – pasakojo D. Streckis.

Trečiojoje vietoje liko Panevėžio Rožyno progimnazijos mokiniai, kurie mažajame finale 3:0 įveikė Šiaulių „Rasos“ progimnazijos atstovus.

Pralaimėjusių šventėse nebūna, todėl visos mokyklos, nepatekusios į pusfinalį dalyvavo įvairiose estafečių rungtyse, kurioje prie mokinių prisijungė ir mokytojai arba koordinatoriai. Vaikai džiaugėsi pramogomis, žaidimais ir gautais prizais.

Estafetėse geriausius rezultatus pademonstravo ir pirmąją vietą pasidalino Vilniaus Martyno Mažvydo ir Antakalnio progimnazijos. Taip pat buvo apdovanoti visų 20 komandų geriausieji žaidėjai.

„Vaikams suteikėme džiaugsmo ir net šiek tiek nesutilpome į laiką. Diena vaikams buvo nuostabi, o to mums ir reikia“, – aiškino vienas varžybų organizatorių Sigitas Kukulskis.

Nekontaktinis regbis skirtas visiems

TAG regbis – nauja, nekontaktinė regbio forma. Žaidėjai yra apsijuosę diržus, prie kurių lipdukais pritvirtintos dvi juostelės. Žaidimo metu kamuolį nešančio žaidėjo (puolėjo) sugriebimas yra labai paparastas: gynėjui pagriebus vieną iš juostelių, puolėjas privalo pasuoti kamuolį kitam žaidėjui.

VIDEO: Reportažas

„Anksčiau vaikai žaisdavo kontaktinį regbį ir tuomet išryškėdavo didelis kai kurių komandų atsilikimas, o dabar visi žaidžia nekontaktinį regbį. Tiek berniukai, tiek mergaitės žaidžia daugmaž vienodame amžiuje ir jų vis gausėja. Jie žaidžia kaip gaudynes ir yra labai susidomėję. Tokiu būdu mes sulauksime daug vaikučių“, – aiškino D. Streckis.

Nekontaktinio regbio užsiėmimai jau yra įtraukiami į kai kurių pradinių mokyklų tvakaraščius.

„Reikia pasidžiaugti tuo, kad regbis Lietuvoje populiarėja, vaikų skaičius didėja.Regbis pradėtas žaisti mokyklose, kas yra svarbiausia ir ko anksčiau nebūdavo. Šiame “Regbis.Viči.Jėga„ čempionate pirmą kartą pamatėme komandas iš Telšių, Lazdijų, Jurbarko ir kitų rajonų. Regbininkų ratas plečiasi“, – džiaugėsi S. Kukulskis.

„Regbis mums patinka, tai geras, smagus, malonus ir įdomus žaidimas“, – pripažino jaunieji sportininkai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką