2015 05 03

Tautų taurės turnyre – ketvirtoji Lietuvos regbininkų pergalė

Ketvirtą pergalę iš eilės 2014-2016 metų Europos vyrų regbio čempionato Tautų taurės (European Nations Cup) turnyro 2B divizione iškovojo Lietuvos rinktinė.
Regbio rungtynės Lietuva-Latvija
Regbio rungtynės Lietuva-Latvija / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šeštadienį penkių komandų turnyre pirmaujanti Lietuvos (20 tšk.) penkiolikė svečiuose 26:20 (21:3) įveikė į antrą vietą pakilusius Kipro (9 tšk.) regbininkus.

6 taškus nugalėtojams pelnė Dovydas Taujanskas, po 5 – Žygimantas Radžius, Mantautas Vilimavičius, Tomas Zibolis ir Justinas Urbonas.

„Turėjome labai gerą pirmąjį kėlinį, kuomet laikėmės žaidimo plano. Antrajame kėlinyje neišlaikėme intensyvumo ir skirtumas pavojingai sumažėjo. Tai vos nekainavo mums pergalės. Mes išnaudojome daug jėgų, kad išsaugotume palankų rezultatą ir tai mums leis tapti dar geresne komanda. Žaidėjai galės daug ko išmokti iš šių rungtynių. Dabar mes turime maksimalų skaičių taškų ir dėl to esu dėkingas žaidėjams. Džiaugiuosi, galėdamas dirbti su jais“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris iš Pietų Afrikos Respublikos Ntando Manyosha.

Į trečiąją poziciją smuktelėjo Latvijos (9 tšk.) komanda šeštadienį savo aikštėje nelauktai 5:14 pralaimėjusi ketvirtoje vietoje likusiai Andoris (9 tšk.) ekipai.

Antrojo rato kovos prasidės šių metų rudenį.

2B diviziono turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškų skirtumas, (papildomi taškai), taškai):

1. Lietuva 4 4 0 0 144:75 (4) 20
2. Kipras 4 2 0 2 87:90 (1) 9
3. Latvija 4 2 0 2 71:94 (1) 9
4. Andora 4 2 0 2 62:87 (1) 9
5. Vengrija 4 0 0 4 76:94 (4) 4

Už pergalę skiriami 4 taškai, už lygiąsias – 2, už pralaimėjimą – 0. Papildomi taškai skiriami už 4 prispaudimus varžovų įskaitiniame plote per rungtynes ir pralaimėjimą ne didesniu nei 7 taškų skirtumu.