Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 10d. 17:01

„Vičiūnų“ įmonių grupė tapo didžiuoju Lietuvos regbio rėmėju

Visvaldas Matijošaitis, Rytis Davidovičius ir Dovydas Taujanskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Visvaldas Matijošaitis, Rytis Davidovičius ir Dovydas Taujanskas

Ketvirtadienį specialios spaudos konferencijos metu Lietuvos regbio federacija pranešė, kad prie organizacijos didžiųjų rėmėjų prisideda ir „Vičiūnų“ įmonių grupė. Valdybos pirmininko Visvaldo Matijošaičio nuomone, ši sporto šaka buvo nepelnytai pamiršta, nors mūsų regbininkų perspektyvos neabejotinos.

Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius pabrėžė, kad jau kuris laikas didelį regbio šeimos entuziazmą keičia investicijos: „Mūsų pasiekimai ir išugdytas jaunimas buvo entuziastingų žmonių nuopelnas, tačiau viskas keičiasi ir dabar eiti dar toliau mums būtinos investicijos ir partneriai. Iki 2011 metų turėjome vos vieną profesionalų regbininką, kuris iš to uždirbo duoną. Šiandien jau penki žaidėjai yra įsitvirtinę elitinėse lygose. Tai pavyko padaryti mūsų rėmėjų dėka.“

Regbio-15 rinktinės kapitonas Karolis Navickas Rusijoje šiuo metu siekia čempionato aukso medalių, Ignas Darkintis įsitvirtino Anglijoje, Mantvydas Tveraga Italijoje, Nerijus Mačiulis taip pat neseniai pasiekė susitarimą su Italijos klubu, o Jonas Mikalčius atkreipė legendinio PAR regbio klubo„Sharks“ dėmesį.

Federacijos prezidentas pažymėjo, kad šių individualių žaidėjų iškilimą lėmė užmegztas bendradarbiavimas su PAR įsikūrusia „Sharks“ regbio akademija. Ten patirties sėmėsi jau penki Lietuvos regbininkai. Vienas iš jų – regbio-7 rinktinės kapitonas Dovydas Taujanskas.

Pats Dovydas tikina, kad iš pradžių tolima šalis ir aukštas regbio lygis kėlė didelę nuostabą, tačiau ten apsipratus, pavyko užsitikrinti trenerių pasitikėjimą. Grįžęs į Lietuvą jis sulaukė kvietimo iš Latvijos „Livorno“ klubo. Nuvykęs ten treniruotis, jis atkreipė agento iš garsios Velso akademijos dėmesį. Šis pakvietė atvykti į Velsą ir karjerą tęsti ten.

Dovydas teigė, kad ilgai nesvarstė: „Velsas yra viena iš elitinių regbio lygų. Šį sezoną jie laimėjo „Šešių nacijų turnyrą“, todėl tai neabejotinai viena iš geriausių vietų tobulėti. Ilgai nesvarstęs nusprendžiau ten vykti semtis patirties.“

Pasak „Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininko Visvaldo Matijošaičio, regbiui Lietuvoje reikia didelės paramos, nes tai sporto šaka, kuri nepelnytai užmiršta. Lietuvoje populiarus tik krepšinis ir daugelis rėmėjų pinigų nukeliauja į krepšinio biudžetą.

„Mes tikimės, kad regbis sulauks gerų sportininkų ir garsins Lietuvos vardą užsienyje ir jų varžybos džiugins ne tik šalies gyventojus. Lietuvos regbininkai turi daug potencialo, jie tai įrodė pasiekdami puikių rezultatų praeityje ir „atimdami“ pasaulio rekordą iš pačių zelandiečių, pietų afrikiečių. Turime rimtai galvoti ir apie ateitį. Džiugu, kad auga stiprios vaikų regbio komandos. Regbio pasaulyje esu jau 10 metų, trejus metus remiame Jonavos „Tauro“ klubą. Į šią sporto šaką labiausiai patraukė atsidavę ir entuziastingi žmonės.“ – sakė V. Matijošaitis.

Remdamas Lietuvos regbio federaciją ir „Vičiūnų“ grupė prisidės prie šalies jaunių, jaunimo, moterų ir vyrų regbio rinktinių rėmimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką