Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalgirio“ žiemos regbio vaikų pirmenybių čempionais ir vicečempionais tapo VRA sportininkai

Vaikų žiemos regbio varžybos
Augusto Didžgalvio nuotr. / Vaikų žiemos regbio varžybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Visai netikėtai pavasarišką vidudienį užklupęs lietus nesustabdė vaikų (gim. 2002–2003 m.) ir vaikučių (gim. 2004–2005 m.) Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žiemos regbio pirmenybių. „Sportima“ arena jau nuo antros valandos buvo kupina šurmulio ir jaudulio laukiant pirmųjų kėlinių – žaidė 23 vaikų ir vaikučių regbio komandos iš visos Lietuvos: Jurbarko „JKKSC“, Klaipėdos „Kovas“, Šiaulių „Vairas“, Kauno „Ąžuolas-Tauras“, Panevėžio „Rožynas“ ir „Viltis“ bei Vilniaus „Geležinis vilkas VILKAS“ ir „VRA-Tauras“.

Varžyboms buvo ruošiamasi labai atsakingai ir kruopščiai, kad kiltų kuo mažiau nesusipratimų ir konfliktų. Aikštė buvo padalyta į keturias dalis, kuriose susigrūmė po dvi komandas. Jaunesnieji žaidė dešinėje pusėje, o vyresnieji – kairėje. Likus kelioms minutėms iki rungtynių pradžios buvo juntama įtampa ir azartas, tačiau kokia bus rungtynių baigtis – neaišku. Teisėjų švilpukas, nuaidėjęs aikštėje, skelbė rungtynių pradžią.

Po pirmojo žaidynių etapo vaikai dar buvo kupini entuziazmo. Paklausti, kaip jiems sekėsi, jie teatsakė, kad puikiai, nors kai kurios komandos ir nelaimėjo pirmųjų mačų, tačiau optimizmas šimtaprocentinis – vaikai net nelabai atsiminė su kuo žaidė, svarbiausia jiems – procesas ir žaidimo dvasia.

Augusto Didžgalvio nuotr./Vaikų žiemos regbio varžybos
Augusto Didžgalvio nuotr./Vaikų žiemos regbio varžybos

Koks vaikų, toks ir trenerių požiūris į regbio rungtynes: visi slapta tikisi sėkmingos pabaigos, tačiau ne visuomet taip išeina. Svarbiausia, anot trenerių, neužmigti ant svajonių debesies, o sudėti į varžybas visas įmanomas pastangas.

Žiemos regbio pirmenybėse apsilankė ir dabartinis Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius, ir buvęs LRF prezidentas Aleksandras Makarenka. R.Davidovičius apie varžybas kalbėjo optimistiškai: jo nuomone, vaikams regbis yra labai naudingas žaidimas, o favoritai jam yra visi noriai žaidžiantys vaikai, „svarbu, kad žaidžia“ – sakė LRF prezidentas R.Davidovičius.

A.Makarenka, nors fiziškai regbio karjerą užbaigė 2009 metais, dvasiškai šis žaidimas jam širdyje pasiliks dar ilgam. Paklaustas, ar reikalingos tokios varžybos vaikams, A.Makarenka tvirtai pabrėžė, jog labai svarbu, kad vaikai augtų sportuodami ir pajustų kolektyvo dvasią.

Be abejo, regbis padeda vaikams ugdyti koordinaciją ir laikytis tam tikrų taisyklių, nes „gyvenimas be taisyklių – neįmanomas“, – sakė LRF buvęs prezidentas A.Makarenka. Jis pabrėžė, kad svarbu ugdyti naujas kartas, kurios nepaliktų spragų regbio žaidime ir skatintų vaikus jaustis, tarsi visi būtų šeimos nariai.

Varžybos, trukusios keturias valandas, baigėsi, ir puse septynių vakaro išaiškėjo ilgai laukti rezultatai. Vaikų (2002-2003 m.) žiemos regbio pirmenybėse pirmąją vietą užėmė Vilniaus „VRA-Tauras“ komanda ir rezultatyviausiu žaidėju paskelbė Mantą Butkevičių, pelniusį net 50 taškų. Antroji vieta teko Panevėžio „Rožyno“ klubui, trečioji – Šiaulių „Vairui-2“, o ketvirtoji – Panevėžio „Vilties-1“ komandai.

Vaikučių (2004-2005 m.) žiemos regbio pirmenybėse pirmąją vietą pelnė Klaipėdos „Kovas-1“, antrąją – Vilniaus „VRA-Tauras-1“, trečiąją – Panevėžio „Rožynas“ ir ketvirtąją vėlgi Klaipėdos „Kovas-2“. O rezultatyviausias žaidėjas tarp vaikučių komandų buvo išrinktas Arminas Blanka, kuris pelnė net 55 taškus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Žiema Regbis
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką