TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmuosius tūkstančius Savickas uždirbo Lietuvoje (Prakalbinti stipriausiąjį III dalis)

Ž.Savickas su Louis Cyro skulptūra
„Scanpix“ nuotr. / Ž.Savickas su Louis Cyro skulptūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Interneto portalas 15min.lt tęsia supažindinimą su vasaros pabaigoje pasirodysiančia stipriausio pasaulio žmogus biografija „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“.

Projekto autorius Andrius Guginis, rinkdamas medžiagą knygai, kalbina stipriausią visų laikų žmogų įvairiomis temomis. Viename iš knygos skyrių Lietuvos galiūnas atskleidžia, kokius turtus ir prizus uždirbo per profesionalią karjerą.

Prizo kaina – dešimt tūkstančių dolerių

„Negaliu pasakyti, kad galiūnų sportas labai pelningas. Man pinigų užtenka, galiu ramiai sportuoti ir ruoštis turnyrams“, – viename pokalbyje prasitarė stipriausias pasaulio žmogus. Lįsti į svetimą kišenę – ne pats maloniausias užsiėmimas. Svetimų pinigų skaičiavimas – subtilus reikalas.

Klausdamas, kiek uždirbai iš vieno, ar kito turnyro,visuomet rizikuoji, kad perlenksi lazdą ir pasielgsi netaktiškai. „Kai tik laimiu „Arnold Strogman Classic“, iš žurnalistų dažnai sulaukiu klausimo, kur dėsiu piniginį prizą. Į tokius klausimus atsakyti gana sunku“, – rinkdamas žodžius kalbėjo pasaulio milžinas.

– Tačiau, skirtingai nei kitiems Lietuvos galiūnams, tau nereikia rūpintis, kaip pragyventi?
– Dabar taip. Buvo laikotarpis, kai sportą intensyviai reikėjo derinti su darbu vienoje kompanijoje. Vėliau laimėjau pirmuosius turnyrus užsienyje, atsirado finansiniai prizai ir sportas tapo pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. Pamenu pirmą kartą 1998 metais laimėjau Marijampolėje turnyrą ir tais laikais uždirbau fantastišką sumą – du tūkstančius JAV dolerių. Vėliau sumos padidėjo ir galėjau visas jėgas skirti sportui.

– Jautiesi finansiškai užtikrintas dėl savo ateities?
– Turiu savo verslą, šiokie tokie pamatai yra sukurti.

Stabtelėjome ir nutarėme detalizuoti visus Vėliau Žydrūnas papasakojo apie laimėtus prizus, parodė atskirą kambarį, kuriame ant žemės sudėtos virš šimto iškovotų taurių, bei ant kambario lentynos sustatyti penki apdovanojimai už stipriausio pasaulio žmogaus laimėjimą. „Dar vienas yra pas rėmėjus, o pačio pirmojo, laimėto 2003 metais – neturiu. Turnyre dar nebuvo vienetinių Kanados legendos Louis Cyro skulptūros kopijų, – pokalbio pabaigoje paaiškino stipriausias visų laikų žmogus. – Gal kada nors gražins iškovotą titulą“, – pridūrė jis.

– Kiek kainuoja tokia skulptūra?
– Jos nėra pirkti. Padaro tik po vieną kopiją kasmet. Apdovanojimo kaina – 10 tūkstančių JAV dolerių.

– Ar šis prizas yra brangiausias galiūnų sporte?
– Taip.

Vėliau Žydrūnas papasakojo apie brangiausius turnyrus galiūnų sporte, apie prizus, jų likimą. „Kai kurie laimėti prizai taip ir nepasiekė manęs. Taip atsitiko su laimėjimais Rusijoje“, – kone tris valandas užsitęsusio pokalbio apie pinigus ir prizus pabaigoje ironizavo Lietuvos galiūnas.

Pirmas pasaulio čempiono titulas – 2005 metais

Šiuolaikinių galiūnų sporto istorija prasideda praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Pirmieji stipriausią pasaulio žmogų rinko amerikiečiai. Devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžioje stipriausio žmogaus turnyras paliko JAV ir įgijo pasaulinį mastą.

Prireikė daugiau nei dvidešimt metų kol lietuvis pirmą kartą 2005 –aisiais Malaizijoje iškovojo pirmą galiūnų pasaulio čempionato titulą. Tuomet lietuvis gavo du apdovanojimus. Vieną mažesnį, kitą tokį pat, tik didesnį. „Matyt, organizatoriai norėjo būti originalūs“, – kalbėdamas apie pirmą pasaulio čempionato apdovanojimą juokavo Lietuvos milžinas.

Po metų lietuvis triumfavo Islandijoje. Trečią kartą lietuvis, akistatoje įveikęs amžiną priešininką Mariuszą Pudzianowskį, planetos galiūnų pirmenybes laimėjo 2009 metais Maltoje.

Biografija „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“ bus išleista vasaros pabaigoje. Knygoje stipriausias pasaulio žmogus pasakos apie sportinius laimėjimus, patirtas traumas, pripažinimo pasiekimą, atskleis, kokiais pagrindiniais principais reiktų vadovautis norint pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Biografiją sudarys pokalbiai su stipriausiu pasaulio žmogumi Žydrūnu Savicku, ištraukos iš Lietuvos ir užsienio spaudos bei žmonių sekusių atleto karjerą atsiminimai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką