2014 02 15 /14:20

Agnė Sereikaitė į greitojo čiuožimo 1500 metrų finalą neprasibrovė

Šeštadienį Lietuvos atstovė Agnė Sereikaitė startavo jau antroje rungtyje Sočio olimpinėse žaidynėse. Greitojo čiuožimo trumpuoju taku 1500 metrų nuotolyje lietuvė pateko į pusfinalį, kuriame savo čiuožime liko šešta ir į finalą neprasibrovė. Nepaisant to, užėmusi 16-ąją vietą, Agnė Sereikaitė kol kas užima aukščiausią vietą Sočio olimpinėse žaidynėse tarp Lietuvos atstovų.
Agnė Sereikaitė
Agnė Sereikaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Atrankoje iš viso vyko šeši važiavimai. Vienu metu startavo šešios sportininkės ir į kitą etapą pateko pirmosios trys važiavime finišavusios sportininkės. Agnė Sereikaitė startavo ketvirtame važiavime. Visos distancijos metu lietuvė išlaikė trečiąją vietą ir finišavo trečia.

Pirmoji ketvirtajame važiavime finišavo olandė Jorien Ter Mors, distanciją įveikusi per 2 min 21, 626 sek. Antroji buvo vengrė Bernadett Heidum. Jos laikas – 2 min 21,826 sek. Agnė Sereikaitė užtruko 2 min 21,900 sek.

Pusfinalyje 19-a čiuožėjų buvo suskirstytos į tris važiavimus. Į finalą pateko po dvi greičiausias sportininkes iš kiekvieno važiavimo. Dar dvi sportininkės pateko į B finalus, kur varžomasi dėl geresnės vietos.

Agnė Sereikaitė startavo antrajame pusfinalyje, kuriame čiuožė septynios, o ne šešios sportininkės mat prancūzė Veronika Pierron pusfinalyje sulaukė teisėjų malonės. Lietuvė savo važiavime finišavo šeštoje vietoje tarp septynių sportininkių ir pasitraukė iš tolesnių varžybų. Agnės Sereikaitės laikas – 2 min 20,398 sek. Antrąjį pusfinalį laimėjusi italė Arianna Fontana finišavo per 2 min 19, 336 sek.

Galutinė Agnės Sereikaitės vieta 1500 metrų nuotolyje – 16-a. Tai kol kas geriausias lietuvių rezultatas Sočyje.

Aukso medalį finale iškovojo ir olimpinės čempionės titulą apgynė kinė Yang Zhou. Sidabrą laimėjo Suk Hee Shim iš Pietų Korėjos, o bronzą iškovojo italė Arianna Fontana .

Agnė Sereikaitė Sočyje jau startavo 500 metrų atrankoje, tačiau į kitą etapą neprasibrovė.

Antradienį lietuvė dar startuos 1000 metrų atrankoje.