Diana Rasimovičiūtė Sočyje persekiojimo lenktynėse užėmė 43 vietą

Antradienį Sočio žiemos žaidynėse biatlono 10 km persekiojimo lenktynėse startavo Diana Rasimovičiūtė. Lietuvė užėmė 43 vietą tarp 56 finišavusių sportininkių, 4 atletės varžybų nebaigė.
Diana Rasimovičiūtė
Diana Rasimovičiūtė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Sočio persekiojimo lenktynėse auksą iškovojo Darja Domračiova iš Baltarusijos, finišą pasiekusi per 29:30,7 min. Antrą vietą užėmė dešimta startavusi Norvegijos atstovė Tora Berger, o trečiąją – slovakė Teja Gregorin.

Lietuvė D.Rasimovičiūtė užėmė 43-ią vietą ir nuo nugalėtojos Darjos Domračiovos atsiliko 4:36,4 min.

Sprinto lenktynių nugalėtoja Anastasija Kuzmina liko tik šešta.

Lietuvė D.Rasimovičiūtė puikiai pasirodė trijose šaudyklose – tiek pirmą, tiek antrą, tiek trečią kartą sportininkė šaudė be klaidų. Paskutinėje ketvirtojoje šaudykloje lietuvė suklydo du kartus ir finišavo 43-ia, distanciją įveikusi per 34:07 min. D.Rasimovičiūtė trasoje aplenkė 8 varžoves.

Persekiojimo rungtis lietuvei paprastai sekasi prasčiau nei sprinto, nes jame yra ne 2, o 4 šaudymo ruožai, o šaudymas nėra D.Rasimovičiūtes stiprioji pusė.

2010 metų Vankuverio olimpiadoje lietuvė būtent per persekiojimo varžybas iš 25-os vietos nukrito į 34-ą poziciją, 2006-ų Turino olimpinėse žaidynėse – iš 18-os – į 27-ą.

Primename, kad sekmadienį D.Rasimovičiūtė dalyvavo 7,5 km biatlono sprinto rungtyje. Lietuvė užėmė 51-ą vietą tarp 84 sportininkių ir būtent tai jai suteikė teisę kovoti persekiojimo varžybose.