2014 02 19 /21:43

Dovydo ir Galijoto dvikova ledo ritulio aikštėje: Kanada vargais negalais palaužė Latviją ir prasibrovė į pusfinalį

Sočios žiemos olimpinių žaidynių ledo ritulio turnyre paaiškėjo visi keturi pusfinalio dalyviai. Trečiadienį į ketvertuką, kaip prognozuota, žengė Kanados ir JAV rinktinės, tačiau kanadiečiams teko gerokai paprakaituoti susitikime su Latvija.
Georgijus Pujacas ir Corey Perry
Georgijus Pujacas ir Corey Perry / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Į Latvijos rinktinės vartus Kanados ledo ritulininkai metė net 57 kartus, tačiau Kristeris Gudlevskis stovėjo kaip mūras beveik 35 minutes. Vis dėlto, mačo pabaigoje Shea Weberis pagaliau pataikė ir favoritai šventė pergalę 2:1 (1:1, 0:0, 1:0).

Pirmasis įvartį į Latvijos vartus 14 min. įmetė Patrickas Sharpas, tačiau po dviejų minučių  latvis Lauris Darzinis rezultatą išlygino.

Kanadiečiai negailestingai daužė latvių gynybą ir vartininką, į kurį skriejo tikra metimų kruša, tačiau latviai laikėsi ir net kartais vos neįmušdavo į kanadiečių vartus.

52 min. Georgijus Pujacas gavo dvi baudos minutes, o likus 4 sekundėms iki jo grįžimo Sh.Weberis persvėrė rezultatą, pelnydamas įvartį nuo mėlynos linijos.

Mačo pabaigoje Latvija dar bandė atakuoti žaisdama be vartininko, tačiau lygiųjų išplėšti nepavyko.

Kitose ketvirtfinalio rungtynėse intrigos buvo mažiau, o JAV rinktinė 5:2 (3:1, 1:0, 1:1) įveikė Čekiją.

Amerikiečiams įvarčius pelnė Jamesas van Riemsdykas (2 min.), Dustinas Brownas (15 min.), Davidas Backesas (20 min.), Zachas Parise'as (30 min.) ir Philas Kesselis (43 min.).

Čekų ekipoje abu kartus pasižymėjo Alesas Hemsky (5 ir 43 min.).

Ledo ritulio turnyro pusfinaliuose JAV ir Kanada susitiks tarpusavyje, o kitame mače kausis Švedija ir Suomija.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas