-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 02 08 /11:07

Europos žiniasklaida: Sočio olimpiados atidarymas tapo asmeniniu Vladimiro Putino triumfu

Europos apžvalgininkai Sočio žiemos olimpiados atidarymo ceremoniją laiko Rusijos prezidento Vladimiro Putino asmeniniu triumfu arba netgi perdėta jo valdžios demonstracija.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dauguma gyrė atidarymo šou, surengtą Juodosios jūros kurorte Sočyje, nors komentatoriai neatsisakė ir kritikos, kuri buvo liejama per pasiruošimą žaidynėms – ypač dėl gėjų teisių Rusijoje ir precedento neturinčios 50 mlrd. JAV dolerių sumos, išleistos, kad įvyktų šis sporto renginys.

„Putinas pareikalavo stebuklingos pradžios 22-osioms žiemos olimpinėms žaidynėms čia, Sočyje“, – rašo Didžiosios Britanijos dienraščio „The Daily Telegraph“ apžvalgininkas Ianas Chadbandas.

„Ir sukišus 31 mlrd. svarų, kad pasaulis aiktelėtų dėl jo „naujosios“ Rusijos nepaprasto užmojo ir ambicijų, nenuostabu, kad jo noras buvo apdovanotas ceremonija, kuri, net jeigu jai stigo 2012-ųjų Londono (vasaros olimpiados atidarymo) humoro ir smagumo, tapo kvapą gniaužiančia vaizdžia kelione per šios šalies istoriją“, – pažymėjo I.Chadbandas.

Dienraštis „The Times“ gyrė pačios Britanijos surengtą atidarymo šou per 2012-ųjų olimpiadą, tačiau pripažino, kad ceremonija Sočyje buvo „iki raudonumo įkaitęs reginys“, net jeigu pasitaikė kai kurių techninių nesklandumų.

Per ceremoniją neišsiskleidė viena iš penkių iliuminuotų snaigių, kurios turėjo transformuotis į penkis olimpinius žiedus, tad nesmagiai liko šviesti tik keturi žiedai.

Nėra jokių abejonių, kas buvo svarbiausias šio renginio didvyris. Šviesa prezidento ložėje liko įjungta netgi tuomet, kai buvo išjungtos visos kitos – tam atvejui, jeigu kas nors nesuprato žinios.

„Prezidentui Putinui tai yra galimybė parodyti Rusiją kaip atgimstančią supervalstybę, bet jo pastangas trikdė virtinė problemų ir kritika iš gėjų bendruomenės bei žmogaus teisių grupių ar netgi gyvūnų teisių aktyvistų“. – rašo „The Times“.

Dienraščio „Daily Mail“ apžvalgininkas Jonathanas McEvoy taip pat gyrė šį vaidinimą.

„Rusijai praėjusį vakarą tai buvo jos, kaip postsovietinės jėgainės, atgimimas – neabejojančios savo teise į vietą prie aukščiausio stalo po dviejų dešimtmečių abejonių ir nusiminimo“, – pastebėjo J.McEvoy.

„Tai buvo reklama be jokių atsiprašymų – istorija, kaip Rusija ją suvokia, – pridūrė jis. – Nėra jokių abejonių, kas buvo svarbiausias šio renginio didvyris. Šviesa prezidento ložėje liko įjungta netgi tuomet, kai buvo išjungtos visos kitos – tam atvejui, jeigu kas nors nesuprato žinios.“

Papildyta 11.07 val. Rusijos laikraščiai trykšta pasididžiavimu dėl „pasakiško“ Sočio olimpiados atidarymo

Rusijos žiniasklaida šeštadienį liaupsino „pasakišką“ žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją Sočyje, sakydama, kad ji atkūrė pasididžiavimą buvusia supervalstybe, kurio ilgai stigo.

Nors ceremonijos pradžioje dėl techninio nesklandumo viena didžiulė iliuminuota snaigė taip ir neišsiskleidė į vieną iš olimpinių žiedų, penktadienį vykusi ceremonija tapo stulbinama muzikos ir šokių švente, o žiūrovai išvydo įspūdingą Rusijos istorijos atvaizdavimą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sočio žaidynių atidarymo ceremonijos metu įvyko nesusipratimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sočio žaidynių atidarymo ceremonijos metu įvyko nesusipratimas

„Pasididžiavimo Rusija ceremonija“, – skelbia dienraščio „Moskovskij komsomolec“ antraštė.

„Mums to stigo daugelį metų. Daugelį metų trukusio Gorbačiovo persitvarkymo ir Jelcino laisvės: metų, kupinų nusivylimų, ekonominių krizių, istorijos perrašinėjimų, naujadarų, tokių kaip VVE (Vieningasis valstybinis egzaminas), mokamas aukštasis mokslas, nekilnojamojo turto paskolos ir panašiai. Mums viso šito stigo: pasididžiavimo savo šalimi, jos galybės, vienybės ir nuostabumo pojūčio. Stigo pojūčio, kad mes – išdidūs didingos valstybės žmonės. Vakar mes tai patyrėme“, – rašo laikraštis.

„Mūsų. Žiemos. Pasaka“, – jam antrina dienraštis „Sport ekspress“, interpretuodamas oficialų olimpiados šūkį „Karšta. Žiemos. Jūsų.“

„Mūsų. Žiemos. Pasaka“, – rašė dienraštis „Sport ekspress“, interpretuodamas oficialų olimpiados šūkį „Karšta. Žiemos. Jūsų.“

„Daugelis, ką čia slėpti, bijojome, kad šią ceremoniją gali paversti „mūsų ginklo galios“ demonstracija. To nenutiko. Ji pasirodė pakankamai žmogiška ir, jeigu galima taip sakyti, neskirta eksportui – jis buvo nukreipta į pačią Rusiją ne mažiau negu į užsienį“, – pridūrė „Sport ekspress“.

Dienraštis „Sovetskij sport“ taip pat gyrė šį renginį: jo pirmajame puslapyje skelbiama „Žiemos. Karšta. Mūsų!“

„Vakar 20 val. 14 min. Fišto stadione Sočyje prasidėjo žiemos olimpiados atidarymo ceremonija. 40 tūkst. laimingųjų ir milijardai televizijos žiūrovų pamatė didingą šou „Sapnai apie Rusiją“ – patį geriausią per žaidynių istoriją!“, – džiūgavo laikraštis.

„Pirmyn, Soči! – skelbė verslo dienraštis „Kommersant“. – Žaidynes rengiančiai šaliai jos bus ne vien šventė, bet ir svarbiausias išbandymas – ar mokama paversti būsimomis sėkmėmis milžiniškus išteklius, skirtus svarbiausiam sporto renginiui, ir patirtį, sukauptą per pasiruošimus ir vykdymą.“

„Vakar 22 val. 54 min. (kai buvo uždegtas olimpinis fakelas) atėjo momentas, kada pirmąkart, nebijant smarkiai suklysti, buvo galima pasakyti, jog Rusija pagaliau išties atsidūrė pasaulio dėmesio centre, – pažymėjo „Kommersant“. – Tam tikra prasme tai buvo tiesos akimirka Rusijai.“

Opoziciją palaikantis verslo dienraštis „Vedomosti“ buvo vienas iš nedaugelio žiniasklaidos kanalų, kurio pozicija buvo labiau ironiška.

Tuo tarpui opoziciją palaikantis verslo dienraštis „Vedomosti“ buvo vienas iš nedaugelio žiniasklaidos kanalų, kurio pozicija buvo labiau ironiška.

„Ko gera, per pastaruosius daugiau nei 20 metų olimpinių žaidynių ceremonijos iš vienetinių prekių, kurios iki tol turėjo veikiau simbolinį krūvį, virto didele ašaras spaudžiančių pompastiškų šou gamybos pramone“, – rašoma jo vedamajame.

„Atidarymo ceremonija Sočyje tapo vien eiline franšize. Ji nežlugo, bet ir nenustebino. Po pusmečio ją mažai kas prisimins, bet ir niekam dėl jos nebus gėda“, – apibendrino „Vedomosti“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius