Greitasis čiuožimas: olandų aukso medaliai ir olimpiniai rekordai

Šeštadienį tęsėsi jau ne tiek daug likusių medalių dalybos. Greitojo čiuožimo varžybose ir toliau dominavo olandai. Komandinio persekiojimo lenktynėse dar du aukso medalius nuskynė ir olimpinius rekordus gerino Nyderlandų vyrų ir moterų trejetai.
Nyderlandų greitojo čiuožimo komanda
Nyderlandų greitojo čiuožimo komanda / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didžiajame vyrų finale auksą iškovojo ir olimpinį rekordą pagerino Nyderlandų trejetas – Janas Blokhuijsenas, Svenas Krameris ir Koenas Verweijas. Jų rekordinis laikas – 3 min 37,71 sek. Sidabrą laimėjo Pietų Korėjos atstovai – Hyongas Jun Joo, Cheolas Min Kimas ir Seungas Hoon Lee.

Vyrų varžybų mažajame finale pirmąjį medalį greitajame čiuožime iškovojo Lenkijos komanda – Zbigniewas Brodka, Konradas Niedzwiedskis ir Janas Szymanskis. Jie pranoko Kanados sportininkus.

Didžiajame moterų finale aukso medalį iškovojo ir olimpinį rekordą pagerino taip pat Nyderlandų čiuožėjos. Marrit Leenstra, Jorien Ter Mors ir Ireen Wust finišavo per  2 min 58,05 sek. ir gerokai aplenkė sidabrą pelniusias lenkes (3 min 05,55 sek,). Tai jau 8-asis olandų aukso medalis. Visi jie iškovoti greitojo čiuožimo varžybose. Bronzos medalis atiteko mažajame finale greičiausioms buvusioms rusėms – Olgai Graf, Jakaterinai Lobyshevai ir Julijai Skokovai. Jos aplenkė ketvirtoje vietoje likusias japones.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas