2014 02 18 /12:44

Ieva Januškevičiūtė Sočyje – slalomo milžino pirmame nusileidime aplenkė 18 varžovių, tačiau antrajame nugriuvo

Antradienį Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse debiutavo kalnų slidininkė Ieva Januškevičiūtė, kuri stojo į startą slalomo milžino (didžiojo slalomo) varžybose. Lietuvė pirmojo nusileidimo metu ryte trasą įveikė per 1 min. 36,79 sek. ir nuo lyderės atsiliko beveik 19 sekundžių bei užėmė 71-ąją vietą. Antrasis nusileidimas buvo nesėkmingas – lietuvė griuvo ir nefinišavo. Bendroje įskaitoje ji pasidalijo 68-74 vietas.
Ieva Januškevičiūtė
Ieva Januškevičiūtė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Olimpine čempione tapo Slovėnijos sportininkė Tina Maze, kuriai tai buvo jau antrasis aukso medalis Sočyje. 30-metė sportininkė pirmojo nusileidimo metu buvo pirma (1 min. 17,88 sek.), antrajame užėmė 11-ją vietą (1 min. 18.99 sek.), tačiau bendrojoje įskaitoje vis tiek liko pirma – 2 min. 36.87 sek.

Sidabro medalį iškovojo Austrijos sportininkė Anna Fenninger, kuri po pirmojo nusileidimo buvo ketvirta (1:18.73), o antrojo metu užėmė trečiąją vietą (1:18.21). Nuo T.Mazes austrė atsiliko vos 0,07 sek. (2:36.94).

Bronzinį apdovanojimą laimėjo Vokietijos kalnų slidininkė Viktoria Rebensburg. Ji po pirmojo nusileidimo buvo tik šešta (1:19.24), tačiau antrajame parodė geriausią laiką (1:17.90) ir bendroje įskaitoje nuo nugalėtojos atsiliko 0,27 sek. (2:37.14).

19-metė lietuvė šiose varžybose turėjo net 89 varžoves, tarp kurių ir šešios šiose olimpinėse žaidynėse medaliais jau pasipuošusios sportininkės. Pirmojo nusileidimo metu vokietė Maria Hoefl-Riesch nestartavo, o net 15 kalnų slidininkių nesugebėjo baigti distancijos.

Taigi už mūsiškės nugaros liko trys finišą pasiekusios sportininkės, tarp kurių ir paskutinė likusi garsioji smuikininkė Vanessa Mae-Vanakorn (1:44,86), atstovaujanti Tailandui. Be to, lėtesnė buvo kinė Lina Xia ir Maltos atstovė Elise Pellegrini.

Antrajame nusileidime be I.Januškevičiūtės nugriuvo dar šešios sportininkės. Tarp jų buvo ir latvė Agnese Aboltina (po pirmojo nusileidimo buvo 76-a). Itin nepasisekė Italijos kalnų slidininkei Denise'i Karbon, kuri po pirmojo nusileidimo buvo aštunta, tačiau antrojo metu nesugebėjo baigti distancijos.