Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Sočio namo skridę Lietuvos olimpiečiai Rygoje pateko į latvių sportininkų pagerbimo šventę

Lietuvos olimpiečiai sugrįžo namo
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lietuvos olimpiečiai sugrįžo namo
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienam iš 22-ųjų žiemos žaidynių Sočyje talismanui – meškinui Miškai sekmadienio vakarą per olimpiados uždarymo ceremoniją „Fišt“ stadione užpūtus olimpinę ugnį, žaidynės tapo istorija. Tūkstančiai sportininkų, sirgalių, delegacijų narių patraukė atgal į namus – pirmadienio vakarą su Sočiu atsisveikino ir Lietuvos olimpinės rinktinės atstovai bei delegacija. Iš Sočio į Rygą lietuviai atskrido 2 valandą nakties, o Vilnių autobusu pasiekė antradienį ryte.

Lietuviai namo skrido su Latvijos olimpiečiais, tarp kurių buvo praėjusį šeštadienį sidabrą Sočyje iškovojusi bobslėjaus keturvietė komanda. Iš viso Latvija žaidynėse nuraškė 4 medalius – du sidabro ir 2 bronzos. Tuo tarpu lietuviai ir Estijos atstovai Rusijoje vykusiose žaidynėse liko be apdovanojimų .

Latviai surengė šventę

Ankstų rytą Latvijos olimpinę delegaciją Rygos oro uoste sutiko apie 100 žmonių, tarp kurių buvo ir vaikų ledo ritulio komanda, šokėjai, oficialūs Latvijos valdžios atstovai. Beveik visiems sportininkams buvo paruoštos gėlių puokštės, tačiau išskirtinis dėmesys – bobslėjininkams. Juos jau lipančius iš lėktuvo fotografavo oro uosto darbuotojai, o šventės rengėjai kantriai laukė, kol sportininkai susiras savo lagaminus ir pasiruoš padėkos ir pagerbimo maratonui.

Namo su latviais skridę mūsų sportininkai galėjo pamatyti tuos trofėjus, dėl kurių Sočio olimpiadoje kovojo daugiau kaip 2800 atletų – olimpinius medalius. Latvijos bobslėjininkai jau Sočio oro uoste tapo fotografų objektu – daugelis norėjo nusifotografuoti kartu su medalius ant kaklo pasikabinusiais žaidynių prizininkais.

Namo iš Sočio žaidynių pirmadienį užsakomuoju Latvijos olimpinio komiteto reisu skrido nedidelė likusi lietuvių grupelė – kalnų slidininkai Ieva Januškevičiūtė ir Rokas Zaveckas bei jų treneris Giedrius Zaveckas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė bei generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, olimpinis atašė Antanas Muraška, rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas bei masažuotojas Marius Matulionis.

V.Vencienė grįš paskutinė

„Man dar lieka priduoti visus mūsų turėtus kambarius olimpiniame kaimelyje, automobilius ir aš antradienį išvykstu namo. Tada Lietuvai ir baigsis olimpiada, – teigė dar Sočyje likusi olimpinės misijos vadovė Vida Vencienė. – Tačiau daug darbo paskutinę dieną nebus – mūsų olimpiečiai labai tvarkingi, niekas pas juos kambariuose nelūžo, nebuvo jokių problemų, todėl viskas bus gerai“.

Mūsų olimpiečiai labai tvarkingi, niekas pas juos kambariuose nelūžo, nebuvo jokių problemų, todėl viskas bus gerai.

Kiti iki žaidynių pabaigos buvę mūsų rinktinės sportininkai pirmadienį pajudėjo savo namų link užsienyje – Lietuvos vėliavą per uždarymą nešusi greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovė Agnė Sereikaitė kartu su čekų delegacija pirmadienį 21 valandą išskrido į Prahą, kur tęs treniruotes bei šiemet dar dalyvaus dviejuose tarptautiniuose turnyruose.

Ne vienerius metus Čekijoje besitreniruojanti lietuvė Sočio olimpiadoje iškovojo aukščiausią vietą tarp visų mūsų rinktinės narių – 16-ąją.

17 vietą užėmę šokėjai ant ledo Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas pirmadienį ankstų rytą išskrido į JAV.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką