Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 6d. 06:37

Kelionę į Sočį šalies olimpinė delegacija pradėjo kaip varvekliai – sušalę, sustirę sugedusiame autobuse

Lietuvos olimpinės delegacijos kelionė į Sočį prasidėjo nuo išbandymo šalčiu
Lietuvos olimpinės delegacijos kelionė į Sočį prasidėjo nuo išbandymo šalčiu

Rimstant naktiniam Vilniaus gyvenimui, šalia Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) būstinės ketvirtadienio naktį vyko šioks toks sujudimas – į prie LTOK pastato stovintį autobusą buvo kraunamos kalnų slidės, lagaminai su „LTeam“ logotipais, būreliais rinkosi žmonės. Į Sočio žaidynes pirmosiomis ketvirtadienio valandomis išvyko didžiausia mūsų šalies olimpinės delegacijos dalis. Ji turėjo autobusu ryte pasiekti Rygą, o jau iš ten kartu su Latvijos olimpine delegacija užsakytu reisu apie 9 valandą skristi į 22-ųjų žiemos žaidynių sostinę. Tačiau kelionė šiek tiek prailgo – dėl sugedusio autobuso mūsų delegacijai teko lūkuriuoti Panevėžyje ir laukti kitos transporto priemonės, kuri ir nuvežė lietuvius į Rygą.

Kelionė į Latvijos sostinę vienuolikai oficialių Lietuvos delegacijos narių, tarp kurių buvo ir du kalnų slidinėjimo atstovai, bei žurnalistų ketvertui tapo tikru šalčio išbandymu.

Vos tik pradėjus kelionę paaiškėjo, kad autobusas yra sugedęs – neveikia šildymo sistema ir visi autobuso-šaldytuvo keleiviai iki Panevėžio kentėjo nuo visą kūną smelkiančio šalčio. Nors langai autobuse nebuvo apšarmoję, tačiau termometro stulpelis jo salone rodė mažiausiai 2 laipsnius žemiau nulio.

„Gal kam arbatos?“ – nuo šalčio dantimis kalenančius keleivius bandė guosti nelemto autobuso vairuotojas. Jis jau po 20 km buvo priverstas stabdyti autobusą, kad sportininkai ir delegacijos nariai iš savo lagaminų ištrauktų „sunkiąją artileriją“ – šilčiausius megztinius, kombinezonus ir bent taip sušiltų, kol autobuso salone laikėsi minusinė temperatūra.

„Gal kam arbatos?“ – nuo šalčio dantimis kalenančius keleivius bandė guosti nelemto autobuso vairuotojas.

Į Rygą autobusu važiavo tik du mūsų šalies olimpiečiai – kalnų slidininkai Rokas Zaveckas ir Ieva Januškevičiūtė.

Kiti mūsų šalies olimpinės rinktinės nariai jau treniruojasi Sočyje.

„Velnias, Rokas tik ką persirgo plaučių uždegimu. Tikėkimės, šios šaltos kelionės pradžia neturės jokių blogų pasekmių“, – kalbėjo R.Zavecko treneris Giedrius Zaveckas.

Šalčio „terapiją“ teko kentėti ir Lietuvos olimpinės delegacijos vadovams LTOK prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei, generaliniam sekretoriui Valentinui Paketūrui.

LTOK vadovai jau už Vilniaus pradėjo derybas su autobusų bendrovėmis, kad jos atsiųstų gerą ir, svarbiausią, šiltą autobusą. Pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Panevėžio tapo aišku, kad net ir 5 valandą ryto kitas autobusas delegacijai bus pasiūlytas ir visi iki Rygos važiuos šiltai.

„Tai ne nuo mūsų priklauso. Tokių situacijų neįmanoma numatyti. Vieną, ką galima buvo padaryti – tai nevažiuoti toliau sugedusiu autobusu. Tą ir padarėme. Autobusas priklauso vienai Panevėžio bendrovei, tad paprašėme jį pakeisti“, – sakė LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.

Delegacijai trumpam apsistojus vienoje iš Panevėžio degalinių ir sušilus, atsigėrus kavos ar arbatos, atvyko kitas bendrovės autobusas ir lietuvių grupė pajudėjo į Rygą.

„Gerai, kad dar Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius šiuo autobusu nevyko. Tai atrodytų, kad valdžią norime susargdinti“, – nelinksmai šmaikštavo autobuso keleiviai.

Premjeras su palyda ryte žada atvykti į Rygos oro uostą, kur vyks oficialios Lietuvos ir Latvijos olimpinių delegacijų palydos. Lietuvos ministras pirmininkas skris kartu su sportininkais į Sočį ir žaidynes stebės iki vasario 10 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką