Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatorius Sergejus Jovaiša: „Sočio olimpiados atidarymas nuo 1980-ųjų Maskvos skyrėsi tik šiuolaikiniais efektais“

Sergejus Jovaiša
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Sergejus Jovaiša
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narys konservatorius Sergejus Jovaiša tikino, kad olimpinėse žaidynėse visada būna per daug politikos. Šiuo metu Sočyje vykstanti žiemos olimpiada, anot jo, mažai kuo skiriasi nuo 1980 m. Maskvos olimpiados, kurią boikotavo Vakarų šalys ir kurioje dalyvauti teko jam pačiam. Skeptiškai parlamentaras pasisako ir apie valstybių vadovų susitikimus žaidynėse. Anot jo, tarptautiniams reikalams olimpiados nėra tinkama vieta.

„Rusai moka pompastiškai pasirodyti. Tiek 1980 m. Maskvoje, tiek Sočyje viskas blizgėjo - fejerverkai, triukai ir tokie politiniai elementai, kaip kūjis ir pjautuvas, iš ko dabar juokiasi visas pasaulis. Matyt, ir Sovietų Sąjungos, ir dabar Rusijos, vadovai negali be politinių poteksčių, rodydami, kokia jų galinga šalis“, – TV3 „Savaitės komentarams“ teigė S.Jovaiša.

Konservatorius sakė, kad jam olimpiados atidarymo ceremonija priminė senų laikų filmą su naujais techniniais efektais. Taip pat S.Jovaiša juokėsi, kad 1980 m. Sovietų Sąjungos komunistų partijos gensekas Leonidas Brežnevas nesugebėjo be lapelio renginyje pasakyti nė vieno sakinio. Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį tą patį sakinį jau buvo išmokęs atmintinai.

Tiek Maskvoje, tiek Sočyje viskas blizgėjo - fejerverkai, triukai ir tokie politiniai elementai kaip kūjis ir pjautuvas.

„Labai panašu į 1980 m. olimpiadą, tik modernesnė forma“, – sakė S.Jovaiša. 

Konservatorius teigė, kad politikos olimpinėse žaidynėse turėtų būti mažiau. Pasak jo, ir protestams dėl homoseksualų teisių ir politikų susitikimams jose ne vieta.

„Atkreipkime dėmesį, kiek ten suvažiuoja valstybių vadovų. Štai ir mūsų premjeras ten nuvykęs jau kažkokius reikalus sprendžia. Tai man primena pirtyse priimamus susitarimus“, – teigė jis.

Lietuvos premjeras A.Butkevičius Sočyje susitiko „Gazprom“ prezidentu Aleksejumi Mileriu ir su Rusijos ministru pirmininku Dmitrijumi Medvedevu.

Po susitikimų jis teigė iš „Gazprom“ vadovo išgirdęs jam asmeniškai priimtiną pasiūlymą dėl dujų kainų Lietuvai, kurį ketina aptarti su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite ir valdančiųjų politine taryba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką