Paskutinis Vytauto Strolios startas Sočyje pažymėtas 70 vieta, Dario Cologna iškovojo antrą aukso medalį

Slidininkas Vytautas Strolia penktadienį Sočio olimpinėse žiemos žaidynėse paskutinį kartą stojo į startą. Vyrų 15 kilometrų klasikiniu stiliumi varžybose į startą stojo 91 sportininkas, o lietuvis užėmė 70-ąją vietą iš 87 slidininkų, kurie sugebėjo finišuoti. V.Strolios laikas – 45 min. 8 sek.
Vytautas Strolia
Vytautas Strolia / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmąją vetą ir antrąjį aukso medalį Sočyje bei trečiajį karjeroje iškovojo Šveicarijos slidininkas Dario Cologna (38 min. 29,7 sek.). Jis Sočyje laimėjo skiatlono rungtį.

Sidabras ir bronza atiteko dviems Švedijos slidininkams – atitinkamai Johanui Olssonui (38:58,2) ir Danieliui Richardsonui (39:08,5). Pastarasis finiše vos dviem šimtosiomis sekundėmis aplenkė slidininką iš Suomijos Livo Niskaneną.

15 km lenktynėse dalyvavo ir nemažai slidinėjimui gana egzotiškų valstybių sportininkų iš Argentinos, Australijos, Nepalo, Indijos, Mongolijos, Kinijos, Irano, Peru bei Bermudų. Visi jie įveikė trasą ir liko už mūsiškio nugaros.

Lietuvis taip pat aplenkė ir latvį Arvį Liepinį, kuris liko 73-as, tačiau estų slidininkai pasirodė kur kas geriau. Raido Rankelis užėmė 61 vietą, Karelas Tammjarvas liko 45-as, Algo Karpas – 42-as, o Aivaras Rehemaa – 40-as.

Šiose varžybos turėjo startuoti 92 slidininkai, tačiau latvis Janis Paipalas, kanadietis Alexas Harvey, serbas Rejhamas Smrkovičius ir Dominikos atstovas Gary Di Silvestri neįveikė distancijos, o armėnas Arturas Yeghoyanas nestartavo.

V.Stroliai 15 km lenktynės buvo paskutinis startas debiutinėje žiemos olimpiadoje. Prieš tai 21 metų sportininkas skiatlono rungtyje buvo priešpaskutinis, 67-as, o asmeninio sprinto lenktynėse užėmė 70-ąją vietą tarp 86 atletų.