Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmoji Sočio žaidynių diena – 700 žmonių įstrigo tarp dangaus ir žemės sugedusiuose keltuvuose

Prie sugedusio Sočio keltuvo būriavosi šimtai žmonių
Alfredo Pliadžio nuotr. / Prie sugedusio Sočio keltuvo būriavosi šimtai žmonių
Šaltinis: 15min
0
A A

Sočio olimpiados pradžioje įvyko nemalonus incidentas – sustojo du keltuvai, keliantys į 1800 metrų aukštyje esantį „Lauros“ biatlono centrą. Apie 700 žmonių beveik 20 minučių kabėjo neapšviestose, nakties apgaubtose keltuvo kabinose.

Šeštadienį Sočio žaidynėse buvo dalijami penki žaidynių medalių komplektai, vieną iš jų gavo „Laura“ biatlono centre 10 km distancijoje kovoję sportininkai. Tarp besivaržančių dėl medalio buvo ir lietuvis Tomas Kaukėnas, o jo startą stebėjo Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.

Sočyje sustojo keltuvas
Sočyje sustojo keltuvas

Savo šalies atletus spaudos centro ložėje palaikė ir Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas. Vos tik pasibaigus varžyboms, tūkstantinė sirgalių bei akredituotų žmonių minia patraukė prie keltuvo, kur susidarė nemenka eilė.

Šalių vadovai pasinaudojo privilegija ir nuo kalno nusileido dar vienu, trečiuoju, keltuvu, kuris yra skirtas tik ypač svarbiems asmenims.

Tad prie kitų dviejų keltuvų susidarė tikros spūstys. Į vieną kabiną savanoriai sodino po aštuonis. Netikėtai abiejų keltuvų mechanizmai sustojo lyg susitarę ir apie 700 žmonių, sėdėjusių kabinose, buvo įkalinti. Net ir tie žmonės, kurie įsėdimo platformose jau atsisėdo ir kabinų durys užsidarė, išeiti negalėjo.

„Tai planinis techninis sustojimas. Po dviejų minučių keltuvas važiuos kaip įprasta“, – pareiškė per garsiakalbį prie keltuvų dirbanti savanorė.

Tačiau nei po dviejų, nei po penkių ar dešimties minučių kabinos nepajudėjo į priekį.

Sočyje sustojo keltuvas
Sočyje sustojo keltuvas

Nemenka dalis keltuvo darbuotojų atkakliai ieškojo „planinio techninio“ sustojimo gedimo.

Beveik po 20 minučių keltuvai pradėjo dirbti, o minia ėmė garsiai ploti.

„Jie kaip ir mes, rusai: kai yra blogai, per daug neišgyvename, tačiau labai šėlstame iš džiaugsmo, kai viskas baigiasi gerai“, – apie laukiančiuosius eilėje nusileisti ant žemės sakė vienas Sočio olimpiados savanorių.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką