Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 15d. 14:15

Sėkmingiausiai iš lietuvių Sočyje pasirodžiusi Agnė Sereikaitė: „Aš jau buvau laiminga, kad patekau į pusfinalį“

Agnė Sereikaitė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Agnė Sereikaitė

Antrasis lietuvės greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovės Agnės Sereikaitės startas Sočio žiemos žaidynėse tapo šaunia dovana jos gerbėjams. Mažai kam iš greitojo čiuožimo trumpuoju taku specialistų žinoma lietuvė be problemų įveikė 1500 metrų kvalifikaciją ir net kovojo pusfinalyje. Jame lietuvė liko šešta, o galutinėje įskaitoje užėmė aukštą 16-ąją vietą. Iš viso dėl apdovanojimų varžėsi 36-ios dalyvės.

„Esu labai patenkinta rezultatu – aš net penkiomis sekundėmis pagerinau savo asmeninį laiką“, – gera nuotaika tryško 19 metų A.Sereikaitė.

Nors lietuvė prieš kelias dienas apie būsimą startą pasakojo, kad ji ne itin tikisi gerų rezultatų iš 1500 metų distancijos, Agnė pati paneigė savo prognozes.

„Pirmasis mano startas 1500 metrų nuotolyje buvo labai sėkmingas, – šeštadienį „Aisberg“ arenoje pasakojo A.Sereikaitė. – Užsiėmiau trečiąją poziciją ir siekiau blokuoti varžovių bandymus aplenkti. Planas pasitvirtino – laikiausi už dviejų pirmaujančių ir prasimušiau į pusfinalį. Jame tikėjausi patekti į B finalą ir kovoti dėl 7-12 vietų. Bet jau neužteko jėgų“.

Lietuvos sportininkė pasiekė kol kas geriausią rezultatą iš visų startavusių mūsų šalies olimpiečių Sočio žaidynėse – užėmė 16 vietą. Antras sąraše – biatlonininkas Tomas Kaukėnas, iškovojęs 23-iąją poziciją.

„Dar mūsų čiuožėjai ant ledo Deividas ir Isabella nestartavo – jie pasirodys dar geriau“, – savo nuomonę dėstė jaunoji Lietuvos olimpietė.

Lietuvės startą stebėjo nemaža dalis mūsų šalies delegacijos narių: sportininkę palaikė šokėjas ant ledo D.Stagniūnas, Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, misijos vadovė Vida Vencienė.

A.Sereikaitei Sočyje dar liks vienas startas – vasario 21 dieną ji kovos 1000 metrų distancijoje.

– Pusfinalyje susidūrėte su japone – ji nukrito, o jūs išsilaikėte.

– Tiesiog buvo sportinė situacija – ji trenkėsi į mane. Bet tai ne diskvalifikacinė pražanga, todėl viskas buvo gerai. Blogai, kad su ta japone „susimušėme“ ir aš praradau greitį. Todėl mane ties finišu aplenkė ir prancūzė ir rusė. Bet reikia pasakyti, kad pavargau, sulėtėjau.

– Planas jau įvykdytas: aukšta vieta Sočio žaidynėse.

– Taip, kaip ir planavau, viskas taip ir atsitiko. Aš galvojau prasibrauti į kitą varžybų etapą ir aplenkti pusę varžovių. Abu tikslus pasiekiau. Esu patenkinta.

– Ar buvo jaudulys prieš šiuos startus?

– Prieš atranką buvo, nes kvalifikacinėje grupėje varžėsi australė, italė – mano vienmetės. Jei būtų negreitas čiuožimas, tuomet būtų tekę labai kovoti su jomis dėl vietos. Tačiau kvalifikacija buvo itin greita – išsilaikė patys geriausi. Aš jau buvau labai laiminga, kad patekau į pusfinalį. Ėjau be jaudulio į pusfinalio čiuožimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką