Sočio greitojo čiuožimo varžybose auksą iškovojo kinė Hong Zhang

Pirmąjį aukso medalį savo šaliai žiemos žaidynių greitojo čiuožimo varžybų istorijoje iškovojo 25-erių metų kinė Hong Zhang, ketvirtadienį Sočio žaidynėse triumfavusi 1000 m distancijoje.
Hong Zhang
Hong Zhang / „Scanpix“ nuotr.

Kinė nuotolį įveikė per 1 minutę 14,02 sekundės ir aplenkė prizininkėmis tapusias olandes – atitinkamai Turino ir Vankuverio žaidynių olimpinę čempionę 1500 bei 3000 m nuotoliuose Ireen Wust (1:14,69) bei Margot Boer (1:14,90).

Šios rungties pasaulio čempionė rusė Olga Fatkulina (1:15,08) liko ketvirta, o Vankuverio olimpiados čempionė kanadietė Christine Nesbitt (1:15,62) tenkinosi tik devintąja pozicija:

1. Hong Zhang (Kinija) 1 min. 14,02 sek.