Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 7d. 15:26

Sočio olimpiados sėkmė priklauso ir nuo linksmuolio lietuvio Rolando

Rolandas Ches olimpiadoje Sočyje vežioja NBC televizijos vadovus
Rolandas Ches olimpiadoje Sočyje vežioja NBC televizijos vadovus

Lietuvis Rolandas turi Londone transporto paslaugų firmą. Tačiau šiomis dienomis jis yra Rusijoje ir yra vienas svarbiausių, tačiau nematomų Sočio olimpinių žaidynių žmonių. Nuo jo priklauso, kaip pasauliui bus pateiktos žinios iš Sočio. „Aš ir dešimt mano firmos žmonių vežioja didžiausios olimpiados transliuotojos NBC televizijos svarbiausius žmones“, – šypsodamasis pasakojo „Magic London Tours“ įmonės savininkas lietuvis Rolandas Ches.

Pagrindiniame Sočio spaudos centre Rolandas kaip namie. Kol didžioji dalis žiniasklaidos atstovų dar rengėsi kelionei į olimpiados sostinę, jis su savo darbuotojais jau automobiliu suko ratus aplink Sočį, Adlerį ar Tuapsė.

Televizijos gigantas NBC pasirinko Londone gyvenantį lietuvį

„O kur įsikūrusios lietuviškos televizijos kompanijos? Nelabai aš dar jas mačiau – vis po NBC televizijos plotus vaikštau. Ten juk plotai didžiausi – ši amerikiečių televizijos bendrovė yra oficiali žaidynių transliuotoja, tai aš su savo firmos darbuotojais vežiojame šios televizijos bosus, nuo kurių priklauso, kaip pasaulis kalbės apie žaidynes“, – pasakojo R.Ches.

Lietuvis, kuris Londone turi pervežimo paslaugų įmonę, vežioja pagrindinį NBC televizijos žinių vadovą Bryaną Williamsą, jo pagalbininkai – kitus svarbiausius NBC naujienų ar žinių žurnalistus bei komentatorius.

Juokingai skamba – amerikiečiai nepasitiki savomis transporto įmonėmis, todėl televizija aptarnauti savo žmones Sočyje paskelbė pasaulinį konkursą.

„Juokingai skamba – amerikiečiai nepasitiki savomis transporto įmonėmis, todėl televizija aptarnauti savo žmones Sočyje paskelbė pasaulinį konkursą. Aš su savo kompanija jau dirbau per Londono olimpiadą – mano žmonės aptarnavo Rusijos delegaciją, todėl nutariau ir vėl pabandyti laimę. Ir prašome – laimėjau konkursą. Čia yra dešimt žmonių iš mano kompanijos, bet iš viso NBC televizijos atstovus vežioja net 200 vairuotojų“, – linksmai žodžius it žirnius bėrė R.Ches.

Konkursas buvo prieš pusmetį, o R.Ches ir jo vyrai jau po keturių mėnesių pradėjo rengtis kelionei į Rusiją. Į klausimą, kodėl NBC jam ir jo darbuotojams patikėjo vežioti itin svarbius savo darbuotojus, Rolandas šypsojosi: „Mano įmonėje dirba ne tik lietuviai, bet ir rusai. Pasakykite, kas už juos geriau žino Rusijos specifiką? Čia reikia viską jausti, o ne vadovautis taisyklėmis. Ir amerikiečiai tai puikiai supranta. Tai ir yra paslaptis, kodėl pasirinko mus – lyg ir britai, lyg ir ne, lyg ir rusai, lyg ir ne“..

R.Ches pasakojo, kad gyvenęs Lietuvoje, o po to Londone, jis net nežinojo, kad „komunizmo jausmą“ patirs padedamas amerikiečių.

Sočyje – tikras komunizmas

„Atsimenate, SSRS bandė mums sukurti komunizmą, o jį pajutau tik amerikiečių dėka. Patikėkite, mums Sočyje viskas nemokama: benzinas – tik pilk, maistas – valgyk geriausiuose restoranuose, poilsis po darbo – viskas sumokama.

Taip, mes dirbame nuo ankstaus ryto iki išnaktų, bet sąlygos sudarytos tikrai komunistinės. Kaip sakoma – esu apakęs nuo tokių darbo sąlygų. Be to, visuotinė pagarba ir dėmesys: juk vežiojame svarbius žmones, tad ir apie mus visi galvoja, ar mums ko netrūksta. Jei mes būsime blogos nuotaikos, tai ir apie Sočį blogos žinios“, – rodydamas mobiliajame telefone savo įmonės klientus sakė R.Ches.

Mes dirbame nuo ankstaus ryto iki išnaktų, bet sąlygos sudarytos tikrai komunistinės. Kaip sakoma – esu apakęs nuo tokių darbo sąlygų.

Tarp jo klientų ir garsiausios Rusijos šou bei televizijos žvaigždės, sporto komentatoriai, milijonieriai.

Tačiau kodėl tokia keista nelietuviška Rolando pavardė? „Labai paprasta – mano pavardė buvo Česnavičius, tačiau Didžiojoje Britanijoje ji sunkiai tariama. Prieš 12 metų iš Lietuvos išvažiavau, sugalvojau verslą, o pavardė šiek tiek trukdė – kaip anglui ar rusų ją ištarti?

Tad 10 svarų ir septynios minutės prie kompiuterio – užpildžiau visus reikiamus blankus, pasivadinau Ches, nusiunčiau į reikiamas tarnybas ir jau kitą dieną gavau atsakymą, jog galiu keisti dokumentus į savo naują pavardę. Būk tu nors Michaeliu Jacksonu. Viskas buvo paprasta. Dar dvi savaitės ir aš turėjau naują pavardę, pasą ir kitus dokumentus. Ir viskas nemokamai“, – teigė Rolandas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką