Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sočio žaidynių perlas – nuo nulio pastatytas „Gorki“ miestelis

Sočio olimpiados „Gorki“ miestelis – pastatytas nuo nulio
Alfredo Pliadžio nuotr. / Sočio olimpiados „Gorki“ miestelis – pastatytas nuo nulio
Šaltinis: 15min
0
A A

Gražus. Ir netikėtas, kol kas pusiau vaiduoklis, bet, matyt, jau po metų alsuosiantis šurmuliu. Toks yra plyname lauke Sočio olimpiadai pastatytas „Gorki“ miestas – su devyniais viešbučiais ir begale apartamentų, būsimomis garsių prekių ženklų parduotuvėmis ir kalnų slidinėjimo mekos etikete.

Dar 2000-ųjų metų pradžioje netoli Adlerio esančioje šiaurinėje Aibgos kalno papėdėje, 960 metrų virš jūros lygio, vietiniai žmonės pardavinėjo savo užaugintas daržoves, o labiausiai visus traukė iš po skverno parduodamas vietinis alkoholinis gėrimas – medovucha.

Tačiau jau po kelerių metų vietos valdžia nutarė šioje vietoje įrengti turistinį-sportinį kompleksą ir pradėjo statyti keltuvą, kuris leistų kalnų slidininkams pasiekti kuriamas trasas. Trijų pakopų keltuvų sistemą nutarta pavadinti „kalnų karusele“.

2008 metų gruodžio 27 dieną slidinėjimo trasos jau veikė, o regiono valdžiai buvo iškeltas dar vienas uždavinys – pastatyti šalia jo Sočio žaidynėms skirtą europietiško stiliaus miestelį.

2010 metais pasirodė pirmieji statybininkai ir užvirė darbas „Gorki“ statybose. Buvo nutarta, kad miestas bus statomas trimis aukštais – pirmasis turėtų įsikurti 540 metrų virš jūros lygio, antrasis – 960 metrų ir trečiasis – 2200 metrų virš jūros lygio.

Per ketverius metus žiemos žaidynėms buvo pastatyti 9 viešbučiai, turintys 1628 numerius bei 1417 apartamentų.

Per ketverius metus žiemos žaidynėms buvo pastatyti 9 viešbučiai, turintys 1628 numerius bei 1417 apartamentų.

„Tai vienas europietiškiausių miestelių visame regione. Taip ir buvo suplanuota, kad čia atvykę Europos svečiai nepajustų skirtumo. Ir tai mums pasisekė“, – džiūgavo „Gorki“ miestelyje dirbanti moteris.

Ji, kaip ir kiti „Gorki“ viešbučiuose dirbantys rusai, į Sočį atvyko žaidynėms ir dirbs iki jų pabaigos.

„Dar nežinome kaip bus. Galbūt, pasiliksiu čia, bet viskas priklausys nuo to, kas bus sakoma po žaidynių. Ar liks viešbučiai valstybės žinioje, ar juos perpirks viešbučių tinklai“, – sakė viešbučio „Gorki Panorama“ darbuotoja. Būtent šiame viešbutyje yra apsistoję ir Lietuvos žurnalistai.

„Gorki“ miestelyje jau veikia „Rixos“ ir „Swissotel“ viešbučiai.

2014-ųjų žaidynių atidarymo iškilmėms stovėjo visi numatyti „Gorki“ pastatai. Tačiau ne visi dar tinkami gyventi. Kai kuriuose dar reikia atlikti vidinę apdailą, kiti laukia savo šeimininkų. Neoficialiai teigiama, kad miestelį statė statybininkai iš Tadžikistano, Turkmėnistano ar Moldovos.  „Gorki“ statybos kainavo apie 1,5 mlrd. JAV dolerių.

„Gorki“ statybos kainavo apie 1,5 mlrd. JAV dolerių.

„Rusijos sporto vadovai pasakoja, kad Sočį ir visą olimpinį regioną norima padaryti laisvąja zona – į čia būtų galima atvykti be vizų, todėl Sočis ar Adleris pritrauktų ne tik rusų, bet ir užsienio žiemos sporto mėgėjų“, – sakė Sočio olimpiadoje viešėjęs Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Klemensas Rimšelis.

Tačiau kol kas „Gorki“ – pusiau vaiduoklių miestelis. Teisingiau aukštesnioji jo dalis – ta, kuri yra 960 metrų virš jūros lygio ir į kurią greičiausiai galima patekti kylant keltuvu.

Ir parduotuvių šioje „Gorki“ miestelio dalyje beveik nėra. Tik viena vyno parduotuvėlė. Matyt, prisimenant, kad prieš 14 metų šioje vietoje dar medovuchą pardavinėjo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką