Sočio žiemos žaidynių šiaurės dvikovėje – dviguba norvegų pergalė

Sočio žiemos žaidynių antrosiose šiaurės dvikovės – šuolių nuo 120 m ilgio tramplino bei 10 km slidinėjimo rungties – varžybose dvigubą pergalę iškovojo dvi pirmąsias vietas užėmę Norvegijos atletai.
Joergenas Graabakas ir Magnusas Hovdalas Moanas
Joergenas Graabakas ir Magnusas Hovdalas Moanas / „Scanpix“ nuotr.

Aukso medaliu džiaugėsi tik iš šeštosios pozicijos po šuolių nuo tramplino startavęs olimpinių žaidynių debiutantas 22-jų metų Joergenas Graabakas, vos 0,6 sekundės aplenkęs po aštuonerių metų vėl sidabru pasipuošusį Magnusą Hovdalą Moaną, kuris slidinėjimo varžybas pradėjo tik septintas.

Bronzos medalį iškovojo vokietis Fabianas Riessle'is, kuris taip pat nebuvo priskiriamas prie favoritų.

Po šuolių nuo tramplino pirmavęs šios rungties pasaulio čempionas vokietis Ericas Frenzelis, kuris Sočyje tapo čempionu kitose šiaurės dvikovės varžybose, kur sportininkai varžosi nuo 90 m ilgio tramplino ir šliuožia 10 km nuotolį, antradienį finišo liniją kirto tik dešimtas. Vankuverio olimpiados čempionas amerikietis Bilas Demondas liko tik 31-as tarp 44-ių sportininkų.