Suomijos ledo ritulio komanda palaidojo JAV 5:0 ir pasiėmė bronzą

Šeštadienį Sočio olimpinėse žaidynėse buvo sužaistos ledo ritulio rungtynės dėl bronzos. Suomijos rinktinė nepasigailėjo favoritais laikytų amerikiečių – pergalė 5:0 (0:0, 2:0, 3:0) ir bronzos medaliai.
Suomijos ledo ritulininkai
Suomijos ledo ritulininkai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Vos 5 milijonus gyventojų turinti Suomija JAV ledo ritulininkus nustebino antrojo kėlinio pradžioje – įmušė du įvarčius per 11 sekundžių. 22-ąją minutę pasižymėjo rungtynių didvyriu tapęs 43-ejų metų Teemu Selanne. Vos po 11 sekundžių antrą įvartį įmušė Jussis Jokinenas.

Trečiajame kėlinyje Suomijai įvartį įmušė Juuso Hietanenas (47 min), o 50 min antrąjį įvartį rungtynėse įmušė T.Selanne. Penktąjį suomių įvartį įmušė Ollis Maatta.

T.Selanne tapo vyriausiu visų laikų ledo ritulininku, kuriam pavyko įmušti įvartį olimpinėse žaidynėse. Tai jau ketvirtasis jo olimpinis medalis.

Suomijos rinktinės pelnytas bronzos medalis jau penktas šalies medalis Sočio olimpinėse žaidynėse.

Suomių vartininkas Tuukka Raskas atrėmė visus 26 varžovų metimus, o amerikietis Patrickas Kane'as nesugebėjo realizuoti nė vieno iš dviejų baudinių.

Sočio olimpinio turnyro finale po aštuonerių metų pertraukos sekmadienį žais pasaulio čempionai Švedijos ledo ritulininkai ir čempionės titulą ginanti Kanados komanda.

Keturis kartus olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio finaluose žaidusi Švedijos rinktinė aukso medalius iškovojo 1994 ir 2006 metais.

Olimpinius turnyrus Kanados ledo ritulininkai yra laimėję aštuonis kartus – 1920, 1924, 1928, 1932, 1948, 1952, 2002 ir 2010 metais.