Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 29d. 09:23

URM įspėja: Sočio olimpiados renginiuose nebus galima turėti alkoholio, vaistų, didelių krepšių

Sočis – 2014 metų žiemos olimpinių žaidynių miestas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sočis – 2014 metų žiemos olimpinių žaidynių miestas

Užsienio reikalų ministerija (URM) atkreipia vykstančiųjų į olimpines ir parolimpines žiemos žaidynes Sočyje dėmesį į saugumo reikalavimus – mieste ir apylinkėse jau nuo sausio 7 dienos taikomi įvairūs transporto apribojimai, nustatytos kontroliuojamos ir draudžiamos zonos.

Vasario 6 – kovo 16 dienomis vyksiančių žaidynių renginiuose bus griežtai draudžiama su savimi turėti tam tikrų daiktų ar medžiagų: ginklų, amunicijos, aštrių daiktų, narkotinių ar psichotropinių medžiagų, toksinių, nuodingų ir ėdžiųjų medžiagų, skysčių didesnėse nei 0,33 l talpose, visų rūšių alkoholinių gėrimų, stiklinės taros ir butelių, vaistų (daugiau nei vieną pakuotę, daugiau nei 3 rūšių ar daugiau nei 100 ml), didelius krepšius ar lagaminus, vėliavas ar transparantus, didesnius nei 2x1 m. 

Asmuo, pageidaujantis stebėti olimpinių ir parolimpinių žaidynių varžybas, ceremonijas ar renginius, turi įsigyti bilietą ir kreiptis dėl žiūrovo leidimo išdavimo.

Taip pat bet kokios reklaminės medžiagos, religinio, politinio, nepadoraus ar prieštaraujančio viešajai tvarkai ir moralei turinio medžiagos, bet kokių į nurodytus panašių daiktų ar daiktų kopijų.

Taikomi įvairūs apribojimai transporto judėjimui, į Sočio regioną įleidžiami tik specialius leidimus turintys automobiliai.

Asmuo, pageidaujantis stebėti olimpinių ir parolimpinių žaidynių varžybas, ceremonijas ar renginius, turi įsigyti bilietą ir kreiptis dėl žiūrovo leidimo išdavimo. Atvykę į Rusiją, žiūrovai privalo užpildyti migracijos kortelę.

Apsistojus, migracijos kortelė turi būti pateikta priimančiai šaliai (viešbučiui, privataus apgyvendinimo teikėjui ir pan.), kuri yra atsakinga už žiūrovo migracijos registraciją. Užsienio turistai, turintys bilietus ir žiūrovo leidimus, neprivalo registruotis, jeigu atvyksta trumpiau nei 7 dienoms.

Rekomenduojama prieš vykstant pasirūpinti visapusišku sveikatos draudimu.

Konsulinę pagalbą Lietuvos piliečiams Sočio olimpinių ir parolimpinių žaidynių metu Sočyje teiks Latvijos  konsuliniai pareigūnai adresu Pony Express office, Sočis, Severnaja g. 12, 2 korpusas, 1 aukštas.

Neatidėliotinos pagalbos telefonas Sočio mieste 112.

Lietuvos ambasados Maskvoje kontaktinė informacija: Maskva, Borisoglebskij skg. 10; tel.: +7 495 785 8625, + 7 495 785 8613; el. p. amb.ru@urm.lt.

Pirminė informacinė konsulinė pagalba nelaimės atveju visą parą teikiama el. paštu pilieciai@urm.lt arba telefonu +370 5 2362444.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką