TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešųjų ryšių ekspertas Arijus Katauskas: Rusija išnaudos Vakarų pašaipą dėl Sočio

Arijus Katauskas
Nova media nuotr. / Arijus Katauskas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Viešųjų ryšių agentūros „Nova media“ vadovas Arijus Katauskas „Žinių radijui“ pirmadienį sakė, kad informacijos srautas apie Sočio žiemos olimpiadą buvo daug kartų didesnis nei apie buvusias olimpiadas. Jo teigimu, Vakarų pasaulio Rusijos kritika, pavyzdžiui, „Google“ įvaizdžio „vaivorykštinis“ pakeitimas, kaip atsakas į šalies homofobišką politiką, Rusijos viduje bus panaudota propagandiniais tikslais.

„V.Putinas net ir įvertinęs, kad neįmanoma sukontroliuoti kiekvieno mobiliojo telefono, tai galės išnaudoti ir viduje: tarkime, kaip pavyzdys, ką Vakarų spauda rodo apie mus, nors iš tikrųjų taip nėra. Jeigu mes kalbame apie propagandą šalies viduje, kol kas tokio akivaizdaus pralaimėjimo nematyčiau. Kaip tik tai bus labai stipriai panaudota kovai prieš „supuvusius Vakarus“, – sakė A.Katauskas.

V.Putinas net ir įvertinęs, kad neįmanoma sukontroliuoti kiekvieno mobiliojo telefono, tai galės išnaudoti ir viduje: tarkime, kaip pavyzdys, ką Vakarų spauda rodo apie mus, nors iš tikrųjų taip nėra, – sakė A.Katauskas.

Sočio olimpiada atidaryta praėjusį penktadienį. Atidarymo ceremonijoje sovietmetis atvaizduotas su didele pagarba, pasitelkiant ir pjautuvo bei kūjo, pionierių ir kitą simboliką. Pasak buvusios krašto apsaugos ministrės konservatorės Rasos Juknevičienės, tai yra Rusijos propagandos dalis, kuriai šalis išleidžia šimtus milijonų dolerių.

„Olimpiados atidarymas – gražus menine prasme, iš tikrųjų lauktas įvykis, daug žmonių jį žiūrėjo ir užfiksavo. Vieni sako, kad  didžiavimasis sovietiniu laikotarpiu nieko tokio, kiti supranta daugiau ar mažiau. Taigi ta propaganda veikia, ir  mes būsime veikiami tos propagandos spindulių”, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ pirmadienį sakė R.Juknevičienė.

Anot jos, reikia ieškoti būdų, kaip Rusijos propagandą įveikti. Vienas iš būdų, R.Juknevičienės teigimu, yra diskusijos apie tai bei istorijos mokymasis.

Sočio žiemos olimpiada yra brangiausia istorijoje olimpiada, Rusijai atsieisianti apie 116 mlrd. litų.

Visą laidos „Ryto espresso“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką