Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiemos sporto šakų komentavimo ypatumai – nėra tradicijų, nėra ir profesionalų

Sočio olimpinių žaidynių ugnis ir olimpinė vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sočio olimpinių žaidynių ugnis ir olimpinė vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms įsibėgėjant, vis daugiau komentarų sulaukia ne tik Lietuvos olimpiečiai, o ir pirmąkart olimpines žaidynes transliuojančios komercinės televizijos bei jų komentatoriai. „Viasat“ sporto turinio vadovas Karolis Dapkevičius sutiko atskleisti komercinių televizijų olimpinę virtuvę.

„Šios žiemos olimpinės žaidynės yra ir didžiulis įvertinimas, ir didžiulė atsakomybė. Pirmąkart transliuojame tokio masto ir tokios specifikos renginį, todėl ir ruošėmės jam apie pusantrų metų – nuo pat transliacijų teisių įsigijimo“, − sakė K.Dapkevičius.

Jis pripažįsta, kad Lietuvoje nėra senų žiemos sporto tradicijų, žiemos sporto šakų varžybos rodomos retai, todėl nėra ir specialių tokio sporto komentatorių.

„Sporto komentatoriaus darbas iš tiesų yra labai specifinis, nes čia reikia labai daug išmanyti ir techninių aspektų, labai greitai orientuotis ir sugebėti pateikti visiems suprantama kalba“, − teigė K.Dapkevičius.

„Tai, kad esame vienintelis specializuotas Baltijos šalių sporto kanalas, labai padeda mūsų misijai kokybiškai pristatyti olimpines žaidynes. Mes turime pastovią sporto komentatorių komandą, kuri nuolat tobulėja ir auga. Dauguma „Viasat Sport Baltic“ komentatorių su kanalu yra jau daugiau kaip 5 metai. Pagrindiniai komentatoriai tiesioginiame eteryje praleidžia maždaug po 7 val. per savaitę. Be to, jie yra ir sporto žurnalistai, gyvenantys šia tema. Jie aprėpia labai platų spektrą sporto varžybų, ir tai leidžia jiems būti labai universaliems“, – aiškino „Viasat“ sporto turinio vadovas Baltijos šalims.

K.Dapkevičius teigė kad įgytoji nemenka patirtis komentuojant tiesiogiai transliuojamas sporto varžybas ir pačių komentatorių noras tobulėti leido tinkamai pasiruošti ir žiemos olimpinių žaidynių komentavimui: „Patys komentatoriai rinkosi, kas jiems įdomiau ir ką kuris norėtų komentuoti. Dauguma jų savo sporto šakoms nuosekliai ruošėsi nuo pernai lapkričio.“

Sočio žiemos olimpines žaidynes per „Viasat Sport Baltic“ komentuoja 6 komentatoriai, taip pat kviestiniai ekspertai.

„Esame mokamas televizijos kanalas ir puikiai suprantame, kad mūsų žiūrovas ir sporto gerbėjas tikisi labai kokybiško komentavimo. Todėl nuolat auginame savo komentatorius, į juos investuojame. Jie yra puikūs profesionalai, dar į pagalbą galintys kviestis ir konkrečios sporto šakos ekspertus. Taip žiūrovams komentuojamos ir olimpinės žaidynės. Džiugu, kad iš žiūrovų girdime nemažai teigiamų įvertinimų“, − sakė K.Dapkevičius.

Tarptautinis žiniasklaidos koncernas „Modern Times Group” (MTG) įsigijo teises transliuoti Sočio žiemos olimpines žaidynes Lietuvoje. Jas visas rodo MTG priklausantis oficialus žiemos olimpinių žaidynių transliuotojas „Viasat“ per 6 papildomus olimpinius kanalus ir vieninteliu Baltijos šalių sporto kanalu „Viasat Sport Baltic“.

Dailiojo čiuožimo varžybas transliuoja koncernui priklausantis nemokamas TV6 kanalas, o TV3 televizija rodys ir šių varžybų nugalėtojų programą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką