Žiemos žaidynių dailiojo čiuožimo turnyrą pirmą kartą istorijoje laimėjo japonas Yuzuru Hanyu

Sočio žiemos žaidynių dailiojo čiuožimo vyrų varžybas pirmą kartą žaidynių istorijoje laimėjo devyniolikmetis japonas Yuzuru Hanyu.
Yuzuru Hanyu
Yuzuru Hanyu / „Scanpix“ nuotr.

Iš kovos dėl traumos pasitraukus 31-erių metų rusui Jevgenijui Pliuščenkai, Y.Hanyu tapo varžybų lyderiu jau po trumposios programos. Nepalikęs varžovams vilčių ir laisvojoje programoje japonas surinko 280,09 balo bei 4,47 balo aplenkė pasaulio čempioną iš Kanados Patricką Chaną.

„Scanpix“ nuotr./Yuzuru Hanyu

Bronzos medalį – pirmąjį savo šaliai šiose žaidynėse – nelauktai iškovojo tik devintojoje pozicijoje po trumposios programos buvęs Kazachstano atletas Denisas Tenas (255,10), paskutiniu momentu aplenkęs ketvirtoje vietoje likusį dukart Senojo Žemyno pirmenybių nugalėtoją ispaną Javierą Fernandezą (253,92 balo).