2009 06 11

Antroji Lietuvos rankininkų nesėkmė atrankoje

Lietuvos nacionalinė vyrų rankinio rinktinė trečiadienį išvykoje itin įtemptose 2010 metų Europos vyrų rankinio čempionato 7-os atrankos grupės turnyro rungtynėse rezultatu 24:23 (11:9) nusileido Ukrainos rankininkams.
Lietuvių ir ispanų dvikova Kaune
Lietuviai tik po įtemptios kovos nusileido ukrainiečiams. / Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr.
Temos: 1 Rankinis

Lietuvai įvarčius pelnė: Vaidas Klimčiauskas – 10, Augustas Strazdas – 3, Aurelijus Sabonis, Valdas Novickis, Andrius Žigelis – po 2, Rolandas Bernatonis, Mindaugas Andriuška, Robertas Švedas, Aidenas Malašinskas – po 1. Ukrainiečių gretose pasižymėjo V. Natas – 9 įvarčiai.

Rungtynėse nuo pradžių pirmavo tiek viena, tiek kita komanda. Iki 24-os rungtynių minutės rezultatas svyravo vienu įvarčiu. Didžiausią trijų įvarčių persvarą ukrainiečiai įgavo antrojo kėlinio pradžioje. Vėliau, lietuviams sumažinus skirtumą iki minimumo, iki pat rungtynių pabaigos kova vėl virė taškas į tašką.

Paskutinėmis sekundėmis, Lietuvos rinktinės treneriai, vietoj vartininko į aikštę išleido papildomą žaidėją, tačiau išlyginti rezultato nepavyko. Penkių ekipų turnyre pirmauja po 8 taškus turinčios Ispanijos, Olandijos ir Ukrainos rinktinės. Ispanijos komanda trečiadienį svečiuose 36:19 (19:9) sutriuškino grupės autsaiderę Kipro septyniukę, su kuria šeštadienį Utenoje žais Lietuvos rinktinė.

5. Kipras 7 0 0 7 138:236 0

Dvi geriausios septintosios atrankos grupės rinktinės iškovos kelialapius į 2010 metų Europos vyrų rankinio čempionato finalinį etapą (sausio 19-31 d.) Austrijoje.