Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 4d. 07:54

Bandymas Nr.3

PyeongChangas bandys dar kartą.
PyeongChangas bandys dar kartą.

Pietų Korėjos PyeongChangas trečią kartą pareiškė norą rengti žiemos olimpines žaidynes 2018 metais. Pagrindiniai miesto konkurentai kol kas yra Kinijos Harbinas bei Vokietijos Miunchenas.

Olimpinių žaidynių rengimas – didelė garbė, o kai kurios šalys didžiausią pasaulyje sporto šventę yra rengusios ne po vieną kartą. O kai kurios šalys apie tai svajoja daugelį metų ir vis veltui…

Tad Korėjos gyventojams teisė rengti žiemos olimpines žaidynes jau tampa viso gyvenimo tikslu. Svarbiausia, kad ši Azijos tauta nenuleidžia rankų – praėjusių metų birželio 5 dieną Korėjos PyeongChangas buvo labia arti svajonės išsipildymo, tačiau fortūna tą dieną šypsojosi Rusijos Sočiui. Tą dieną Gvatemaloje vykęs tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) kongresas jau antrą kartą paliko korėjiečius nuošalėje. Prieš ketverius metus buvo pralaimėta ir Kanados Vankuveriui, 2010 metų žiemos olimpinei sostinei.

Korėja liūdėjo, tačiau nusprendė trečia kartą teikti paraišką – Dievas myli trejybę, o gal trečias kartas nemeluoja?

„Žiemos olimpinės žaidynės šalyje – ilgametė Korėjos liaudies svajonė ir mes esame tikri, kad trečias kartas bus mums sėkmingas“, – pareiškė Kanvondo provincijos, kurioje yra PyeongChangas, vadovybės spaudos atstovas Kim Man Gi.

Tačiau miesto laukia ilgas kelias. Visų pirmą jis turi nugalėti kitus šalies miestus – kandidatus ir būti patvirtintas oficialiu šalies kandidatu. Jei taip atsitiks, jau kovo mėnesį vėl bus įkurtas paraiškos teikimo komitetas, o šalies Vyriausybė spalį oficialiai kreipsis į Tarptautinį olimpinį komitetą su paraiška. „Par pastaruosiu du paraiškų teikimus PyeongChangas buvo labia gerai įvertintas TOK specialistų”, – sakė anksčiau minėtas pareigūnas.

Pagrindiniu Korėjos konkurentu gali tapti kaimynas, tai yra Kinijos Harbinas. Šis miestas priims 2009 metų pasaulinę žiemos Universiadą. Harbinas nepateko į lemiamą balsavimą, kuomet buvo renkama 2010 metų žiemos olimpiados sostinė, tad šiam miestui tai irgi bus ne pirmas bandymas. Penkiamilijoniniam Kinijos miestui kompaniją sudarys Vokietijos Miunchenas (šis jau oficialiai paskelbė apie ketinimus kandidatuoti), bei kol kas nežinomas Prancūzijos miestas. Greičiausiai juo taps Nica arba Grenoblis. Nėra abejonių, kad iki paraiškų padavimo terminų atsiras ir daugiau konkurentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:21
00:57
00:52

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką