2020 01 21

Ar dar verta sugrįžti? Marija Šarapova WTA reitinge pramuš dugną

Pralaimėjimas pirmajame „Australian Open“ turnyro etape kroatei Donnai Vekič (WTA-20) labai skaudžiai atsilieps Marijai Šarapovai (WTA-145), kuri po pirmojo „Didžiojo kirčio“ turnyro naujai sudarytame reitinge atsidurs už pirmojo 350-uko ribų.
Marija Šarapova
Marija Šarapova / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kadangi praėjusių metų pradžioje rusė Melburne pasirodė solidžiai ir pateko į aštuntfinalį, tačiau šiemet neperžengė jau pačio pirmojo barjero, tenisininkė praras 230 WTA reitingo taškų – simbolinį taškų kraitį geriausių planetos žaidėjų atžvilgiu, tačiau milžinišką, jei esi už pirmojo šimtuko ribų.

Šiuo metu kas dieną atsinaujinantys tiesioginiai WTA reitingai projektuoja, kad M.Šarapova dar kitą pirmadienį atsidurs 366-oje vietoje.

Tiesa, galutinė pozicija gali būti ir žemesnė, kadangi rusės reitingo kaimynės žais „Futures“ turnyrus ir turės galimybę užsidirbti papildomų taškų.

Tačiau ar visą profesionalės karjerą aukščiausiame lygmenyje žaidžianti Rusijos teniso primadona norės viską pradėti nuo nulio, žaisti žemesnio lygio turnyruose arba kvalifikacijose, žinant jos traumų istoriją?

„Scanpix“ nuotr./Marija Šarapova
„Scanpix“ nuotr./Marija Šarapova

Abejotina. Dar daugiau klausimų dėl M.Šarapovos karjeros tęstinumo pasėjo ir spaudos konferencija po 3:6, 4:6 patirtos nesėkmės Donnai Vekič.

„Man pasisekė, kad atsidūriau čia ir tik Craigo (Tilley – „Australian Open“ direktoriaus – aut.past.) bei jo komandos dėka buvau šio turnyro dalimi.

Tačiau šiuo metu sunku pasakyti, ar Melburne būsiu ir kitąmet“, – į žurnalistų klausimą atsakė Marija.

„Scanpix“ nuotr./Marija Šarapova
„Scanpix“ nuotr./Marija Šarapova

Priminsime, kad Rusijos tenisininkė į „Australian Open“ pateko gavusi vardinį kvietimą. Marija be teniso buvo priversta praleisti visus 2016 ir dalį 2017 metų, kuomet jos kūne rado draudžiamo preparato meldoniumo.

M.Šarapova žemiau nei dabar projektuojamoje WTA reitingo pozicijoje buvo 2017 metų pradžioje, kuomet dėl ilgo nežaidimo apskritai buvo praradusi reitingą.

„Scanpix“ nuotr./Marija Šarapova
„Scanpix“ nuotr./Marija Šarapova

Tačiau iš tikrųjų paskutinį kartą aktyviai žaisdama rusė taip žemai buvo tik 2002 metais, kuomet žengė pirmus žingsnius WTA ture.

Buvusi pirmoji pasaulio raketė yra tik viena iš šešių tenisininkių „Open Era“ laikotarpyje, kuriai pavyko bent po kartą laimėti visus keturis „Didžiojo kirčio“ turnyrus (viso 5 trofėjai).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką