2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2010 12 13

Atvirojo Australijos teniso čempionato dalyvių sąraše – ir Ričardo Berankio pavardė

Paskelbti 104 planetos tenisininkai ir 107 tenisininkės, patekę į pagrindines atvirojo Australijos teniso čempionato varžybas. Tarp jų – ir 87-ą poziciją šią savaitę išsaugojęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis. Turnyras sausio 17–30 dienomis vyks Melburno parke.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmoji pasaulio teniso raketė ispanas Rafaelis Nadalis sieks antrojo, o antrasis pagal skirstymą šveicaras Rogeris Federeris – jau penktojo atvirojo Australijos teniso čempionato titulo.

Į sąrašą įtraukta ir 257-oji planetos raketė argentinietis Juanas Martinas del Potro, kuris šį sezoną gydėsi sunkią  traumą. Beje, šis tenisininkas 2009-aisiais buvo išrinktas geriausiu Argentinos sportininku.

Naujienų agentūra AP skelbia, kad pirmajame „Didžiojo kirčio“ turnyre nedalyvaus vis dar traumą besigydanti amerikietė Serena Williams.

„Šių metų čempionatas bus vienas įdomiausių istorijoje. Mes tuo neabejojame. Vien tai, kad į pagrindinį sąrašą įtraukti 104 geriausi tenisininkai, yra neįtikėtina. Tai tik įrodo, kad atvirasis Australijos teniso čempionatas yra aukščiausio lygio“, – sakė turnyro direktorius Craigas Tiley.

Į pagrindines varžybas taip pat pateks 16-a kvalifikacinį etapą įveikusių tenisininkų ir dar aštuoni vardinius kvietimus gavę tenisininkai. Moterų varžybų pagrindinėse varžybose dalyvaus 12-a kvalifikacinį etapą įveikusių tenisininkių ir dar aštuonios gavusios vardinius kvietimus.

Ričardas Berankis pirmą kartą karjeroje iškart patenka į pagrindinį „Didžiojo kirčio“ turnyrą. Pernai Vimbldone ir atvirajame JAV teniso čempionate R.Berankis į pagrindines varžybas pateko įveikęs kvalifikaciją, tačiau pasitraukė iš varžybų po antrojo turo. 

Beje, pirmadienį paskelbtame naujame stipriausių pasaulio tenisininkų ATP reitinge Lietuvos rinktinės lyderis dvidešimtmetis Ričardas Berankis su 587 įskaitiniais taškais lieka 87-as.

Per savaitę Lietuvos tenisininko įskaitinių taškų suma nepakito.

Iš 405-osios vietos į 406-ąją per savaitę nukrito devyniolikmetis Laurynas Grigelis, kurio sąskaitoje tebėra 99 taškai.

Trečiasis klasifikuotas lietuvis – aštuoniolikmetis Dovydas Šakinis (5 tšk.) – per savaitę iš 1080-iosios pozicijos nukrito į 1084-ąją.

ATP klasifikacijos pirmajame dešimtuke jokių pakitimų neįvyko – lyderiu tebėra 24-erių metų ispanas Rafaelis Nadalis (12 450 tšk.), lenkiantis baigiamojo sezono turnyro Londone nugalėtoją šveicarą Rogerį Federerį (9145 tšk.) bei serbą Novaką Džokovičių (6240 taškų).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką