15min be reklamos
2011 03 06

Daviso taurė Estijoje: Ričardas Berankis palaužė Jurgeną Zoppą ir išsaugojo Lietuvos viltis (nuotraukos, komentarai, video)

Įtempto siužeto trileris su laiminga pabaiga – Ričardas Berankis pademonstravo kovotojo charakterį ir išsaugojo Lietuvos teniso rinktinės viltis mače su Estija. Sekmadienį Taline vykstančiame Daviso taurės Europos-Afrikos zonos II grupės mače geriausias Lietuvos tenisininkas atsitiesė po košmariškos mačo pradžios ir šventė įspūdingą pergalę – 1:6, 4:6, 6:4, 6:3, 11:9.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis iš karto po mačo išskubėjo į lėktuvą. / A.Gimžausko/Sportas.info nuotr.

Įtempta dvikova truko net 3 valandas 50 minučių.

Dvikovos pradžioje R.Berankiui nesisekė pataikyti, tuo tarpu J.Zoppas šaudė praktiškai be klaidų. Pirmą setą jis laimėjo net 6:1. Antrajame sete R.Berankis jau buvo šiek tiek panašesnis į save, tačiau jį vis tiek pralaimėjo rezultatu 4:6.

Mačo lūžis įvyko trečiame sete, kai R.Berankis pyktelėjo ant linijos teisėjų klaidos. Atsilikdamas 2:4 lietuvis laimėjo keturis „geimus“ iš eilės ir setą – 6:4. Sėkmingą seriją R.Berankis pratęsė ir ketvirtajame sete, kurį laimėjo 6:3.

Tačiau J.Zoppas rankų dar nenuleido ir šovė į priekį lemiamame sete (1:4). Estas netgi turėjo galimybę išsiveržti į priekį 1:5, bet R.Berankis dar kartą įrodė savo šaltakraujiškumą. Laimėjo tris „geimus“ iš eilės ir išlygino rezultatą – 4:4.

Užvirė lygi kova. Tenisininkai laimėjo savo padavimus, o penkto seto rezultatui tapus 6:6 nugalėtojas turėjo paaiškėti tik tada, kai vienas iš žaidėjų į priekį išsiverš dviejų laimėtų „geimų“ persvara.

Taip nutiko tik 20-ajame „geime“. Prieš tai laimėjęs J.Zoppo padavimą, R.Berankis nesuklydo per savąjį ir šventė įspūdingą pergalę penktajame sete – 11:9. Galutinis mačo rezultatas – 1:6, 4:6, 6:4, 6:3, 11:9.

Iš karto po dvikovos sekmadienį 18 valandą R.Berankis išskrenda atgal į JAV. Kovo 7–20 dienomis jis dalyvaus ATP 1000 serijos teniso turnyre „Indian Wells“.

20-metis R.Berankis geriausių pasaulio tenisininkų reitinge užima 73 vietą, o dvejais metais vyresnis J.Zoppas yra klasifikuojamas 194-oje pozicijoje. Tai aukščiausios tenisininkų vietos ATP reitinge per jų karjerą.

Lietuvos ir Estijos teniso rinktinių mačo nugalėtojas paaiškės sekmadienį per paskutinę vienetų dvikovą. Traumą patyrusį Lauryną Grigelį pakeitęs Dovydas Šakinis kovos su antrąja Estijos rinktinės rakete Jaaku Poldma.

Komentarai

„Pirmiausiai noriu pasveikinti J.Zoppą. Jis žaidė tiesiog neįtikėtinai. Niekada nesu matęs taip jo žaidžiančio. Kur jam mušdavau kamuoliuką, jis viską pataikydavo. Todėl mačo pradžia man ir buvo tokia sunki. Be jokios abejonės, tai ilgiausias mačas mano karjeroje ir aš esu labai laimingas, kad jį laimėjau. Labai ačiū visiems sirgaliams už palaikymą“, – pasakojo R.Berankis.

„Patys matėte, koks mačas buvo. Jis galėjo pasisukti ir į vieną, ir į kitą pusę. Džiaugiuosi, kad R.Berankis laimėjo, bet J.Zoppas šiandien žaidė tikrai kol kas geriausiai per gyvenimą. Nesu matęs taip jo žaidžiančio. R.Berankį paveikė ir įtampa, kurį tvyro komandoje iškritus Laurynui Grigeliui. Be to, jam 18 valandą jau yra lėktuvas į JAV“, – pasakojo kapitonas Remigijus Balžekas.

„Intriga išlieka. Žiūrėsime, kaip seksis Dovydui Šakiniui lemiamame mače“, – pridūrė R.Balžekas.

„Turėjau daug galimybių nugalėti. Pirmuosius du setus žaidžiau labai gerai, bet trečiajame praradau savo padavimą. Žaidžiant tokiu lygiu tai neatleistina. Manau, pralaimėjau todėl, kad neišnaudojau savo progų. Ar tai geriausias mano mačas karjeroje? Nežinau. Šiandien aš esu labai nusivylęs, kad nelaimėjau, bet rytoj gal džiaugsiuosi šiuo pasiekimu. Tai ilgiausias mačas mano karjeroje“, – kalbėjo J.Zoppas.

VIDEO: Daviso taurė Estijoje: Įtempto siužeto trileris su laiminga pabaiga

Lietuvos teniso rinktinė: 20-metis Ričardas Berankis (ATP – 73), 19-metis Laurynas Grigelis (ATP  – 382), 18-metis Dovydas Šakinis (ATP – 1 091) ir 16-metis Julius Tverijonas. Kapitonas – Remigijus Balžekas.

Estijos teniso rinktinė: 22 metų Jurgenas Zoppas (ATP – 194), 23 metų Vladimiras Ivanovas (ATP – 1 079), 22 metų Jaakas Poldma ir 28 metų Maitas Kunnapas. Kapitonas – Peeteris Lampas.

Daviso taurės mačo tarp Lietuvos ir Estijos tvarkaraštis

kovo 4 d.: Ričardas Berankis (ATP – 73) – Jaakas Poldma (be reitingo)   7:6 (7:3), 6:2, 6:3.
Laurynas Grigelis (ATP – 382) – Jurgenas Zoppas (ATP – 194)  5:4 (lietuvis pasitraukė dėl traumos)

kovo 5 d.: Ričardas Berankis (ATP dvejetų 643) ir Dovydas Šakinis (ATP dvejetų 1 481) – Jurgenas Zoppas (ATP dvejetų 327) ir Maitas Kunnapas (ATP dvejetų 1 328)      2:6, 3:6, 6:3, 3:6.

kovo 6 d. 12.00 val.: Ričardas Berankis (ATP – 73) – Jurgenas Zoppas (ATP – 194)   1:6, 4:6, 6:4, 6:3, 11:9

Dovydas Šakinis (ATP – 1091) – Jaakas Poldma (be reitingo)

Lietuvos ir Estijos rinktinių mačo nugalėtojas kitame Daviso taurės Europos-Afrikos zonos II grupės mače kovos su Maroku arba Bosnija ir Hercegovina. Pralaimėjusios komandos varžysis dėl išlikimo II grupėje. Marokiečių ir bosnių mače po dviejų dienų 2:1 pirmauja bosniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką