TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2013 01 26

Dramatiškas moterų finalas: Li Na dukart susižeidė, Viktorija Azarenka antrus metus iš eilės triumfavo „Australian Open“

Viktorija Azarenka po varginančio dvi valandas ir 40 minučių trukusio „Australian Open“ moterų turnyro finalo prapliupo džiaugsmo ašaromis. Baltarusijos tenisininkė atsitiesė po pralaimėto pirmo seto ir rezultatu 4:6, 6:4, 6:3 nugalėjo Kinijos atstovę Li Na.
Li Na neatsilaikė prieš baltarusę
Li Na neatsilaikė prieš baltarusę / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Li Na

Finalo mačas tris kartus buvo stabdomas dėl žaidėjų traumų. Du kartus medicininės pagalbos prireikė L.Na.

V.Azarenka tapo vos aštunta tenisininke istorijoje, kuriai pavyko apginti čempionės titulą. Tai yra ir antras Baltarusijos tenisininkės laimėtas „Didžiojo kirčio“ turnyras karjeroje.

Viso mačo metu tenisininkės sėkmingiau taškus rinko po oponentės padavimų. V.Azarenka varžovės padavimų serijas laimėjo net devynis kartus, o savus pralaimėjo septynis kartus.

Li Na mače padarė net 57 nepriverstines klaidas, V.Azarenka dvigubai mažiau – 28.

Turnyro nugalėtojai be pagrindinio prizo atiteko ir įspūdinga 2,4 mln. Australijos dolerių premija (6,5 mln. litų). Finalininkei atiteko 1,2 mln. dolerių (3,4 mln. litų).

Patekusi į finalą L.Na pasaulio reitinge iš šeštos pakils į penktą vietą. V.Azarenka išsaugojo pirmos pasaulio raketės titulą.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti