2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 01 14

Gaisrų poveikis „Australian Open“ turnyre: kosulys, baimė apalpti ir nutraukti mačai

Nors Australijoje siaučiantys gaisrai Melburno nepasiekė, šiame mieste prasidėjusio „Australian Open“ turnyro dalyviai jau spėjo pajusti gaisro pasekmes.
Dalila Jakupovič
Dalila Jakupovič / „Scanpix“ nuotr.

Antradienį Melburne startavo pirmojo šių metų „Didžiojo kirčio“ turnyro kvalifikacinės varžybos, tačiau jose dalyvavusi slovėnė Dalila Jakupovič nebaigė pirmosios savo kovos su šveicare Stefanie Vogele.

To priežastis – dėl itin prastos oro kokybės tenisininkę užklupęs kosulys, dėl kurio sportininkei iš Slovėnijos reikėjo suteikti pagalbą paliekant kortus.

„Man buvo labai bloga. Niekada nesu patyrusi nieko panašaus. Bijojau, kad apalpsiu, nes net nebegalėjau paeiti“, – kalbėjo D.Jakupovič, laimėjusi pirmąjį setą 6:4, o antrajame atsilikusi 5:6.

Nerimas dėl prastos oro kokybės buvo iškilęs jau ankstyvą rytą, kuomet kvalifikacinės varžybos buvo nukeltos valanda dėl nustatyto „labai pavojingo“ oro kokybės indekso.

Nors situacija per valandą pernelyg nepasikeitė, turnyro organizatoriai vis tik priėmė sprendimą pradėti turnyrą. D.Jakupovič tokio sprendimo nesupranta.

„Buvau nustebinta. Maniau, kad šiandien jau nežaisime, tačiau neturėjome kito pasirinkimo“, – sakė slovėnė.

Problemų pirmąją turnyro dieną iškilo ir Kanados tenisininkei Eugenie Bouchard, kuri mače prieš kinę You Xiaodi pajautė skausmą krūtinėje ir pasiprašė medicininės pertraukėlės.

Tiesa, grįžusi, kanadietė dvikovą užbaigė pergalingai – 4:6, 7:6, 6:1.

„Esu nusivylusi ir pikta, – įvertinusi tiek savo, tiek kitų tenisininkių situaciją Melburne, kalbėjo D.Jakupovič, WTA reitinge užimanti 180-ąją vietą. – Labiau esu liūdna, kadangi jau beveik buvau pasiekusi pergalę, tačiau negalėjau užbaigti susitikimo.“

Slovėnė taip pat pabrėžė, kad neserga astma ir nėra turėjusi problemų dėl karščio, tad tai tik patvirtina, kad oro kokybė Australijos didmiestyje yra itin prasta.

Gaisrų poveikį žaisdama draugišką susitikimą Rytų Australijoje esančiame Kooyongo mieste pajuto ir Rusijos teniso žvaigždė Marija Šarapova.

Vardinį kvietimą į „Australian Open“ gavusi rusė iš pradžių dėl prastos savijautos kaltino ją prieš tai kamavusią ligą, tačiau galiausiai suprato, jog prie to galėjo prisidėti ir bloga oro kokybė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Marija Šarapova
AFP/„Scanpix“ nuotr./Marija Šarapova

Abiejų tenisininkių skundus gavęs teisėjas galiausiai nutraukė mačą.

„Antrajame sete ėmiau jaustis blogai, tačiau pastarąsias kelias savaites sirgau, tad maniau, jog tai susiję su tuo, – po mačo kalbėjo M.Šarapova. – Vis tik tuomet pamačiau, kaip Laura (M.Šarapovos varžovė L.Siegemund – aut.past.) kalbasi su teisėju ir skundžiasi, jog jai taip pat labai sunku.

Žaidėme daugiau nei dvi valandas, tad atsižvelgiant į sveikatą, manau, kad teisėjas priėmė teisingą sprendimą nutraukdamas mačą.“

Pagrindinis „Australian Open“ startuos pirmadienį, sausio 20-ąją. Jame dalyvaus ir Ričardas Berankis, kuris mėgins savo laimę tiek vienetų, tiek dvejetų varžybose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką