Geriausia planetos tenisininkė išlaikė sunkų pirmąjį testą Melburne

Jau pirmajame „Australian Open“ etape su buvusia turnyro čempione susirėmusi Iga Swiatek (WTA-1) iškovojo bilietą į antrą varžybų ratą.
Iga Swiatek ir Sofia Kenin
Iga Swiatek ir Sofia Kenin / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lenkijos teniso superžvaigždė centriniame Rod Laverio korte antradienį 7:6(2), 6:2 nugalėjo amerikietę Sofią Kenin (WTA-41), kuri „Australian Open“ pirmenybes sensacingai laimėjo 2020 metais.

22-ejų I.Swiatek pirmajame sete teko išgyventi net keletą labai įtemptų momentų. Pirmoji planetos raketė net du kartus turėjo break'o deficitą, o atsiliekant 4:5 privalėjo laimėti varžovės padavimus, kadangi kitu atveju būtų pralaimėjusi setą.

Mūsų kaimynei galiausiai pavyko išplėšti pratęsimą, kuriame ji perėmė mačo kontrolę ir iškovojo jau 17-tą pergalę iš eilės. Paskutinį sykį jaunoji tenisininkė pralaimėjimą vienetuose patyrė dar rugsėjo pabaigoje Tokijuje.

Vieną „US Open" ir tris „Roland Garros“ titulus per savo karjerą iškovojusi I.Swiatek vis dar medžioja pirmąjį trofėjų Melburne, kur geriausiu jos pasiekimu kol kas išlieka pusfinalis 2022 metais.

Tuomet lenkę sustabdė įspūdingą turnyrą žaidusi Danielle Collins (WTA-62), kuri dabar jaunuolės lauks jau antrajame varžybų rate. Amerikietė šiandien rezultatu 6:2, 3:6, 6:1 palaužė po motinystės atostogų sugrįžtančią Angelique Kerber (WTA-655).

Dramą pirmajame etape išgyventi turėjo ir dukart „Australian Open“ čempionė bei praėjusiais metais tik pusfinalyje kritusi Viktorija Azarenka (WTA-22). Ji 6:1, 4:6, 6:3 palaužė nenuspėjamą italę Camilą Giorgi (WTA-53).