Antrame varžybų rate tarp abiejų žaidėjų vyko dramatiška penkių setų kova, kuri truko daugiau nei keturias valandas. R.Nadalis paskutiniame sete pirmavo 6:5 ir stojo atlikti padavimų, kurie galėjo nulemti ispano pergalę.
Tačiau vienu iš svarbiausių momentų, vos tik R.Nadalis išsimetė kamuoliuką, tribūnose vienas aistruolių stipriai sušaukė ir sutrukdė ispanui atlikti padavimą. Kamuoliukas nuskriejo už ribos. Tuomet R.Nadalis paduodamas pirmavo 30:0 ir turėjo atlikti antrą padavimą. Antras padavimas tenise ne toks pavojingas ir tai galėjo suteikti daugiau vilčių jo oponentui laimėti tašką.
Tačiau 112-ą vietą pasaulio reitinge užimantis T.Smyczekas paprašė bokštelio teisėjo leisti pakartoti pirmą padavimą R.Nadaliui. Ispanas šventė pergalę rezultatu 6:2, 3:6, 6:7(2), 6:3, 7:5.
„Tai ką jis padarė, penkto seto pabaigoje, buvo tiesiog neįtikėtina, – po mačo varžovo poelgiu žavėjosi R.Nadalis. – Jis džentelmenas. Nedaug žmonių taip pasielgtų tokią mačo akimirką.“
„Tai tikrai jam sutrukdė ir aš pamaniau, kad bus teisinga taip pasielgti“, – po mačo pareiškė T.Smyczekas.
Šis amerikiečio poelgis tapo kol kas labiausiai aptariamu „Australian Open“ pirmos savaitės įvykiu.






