2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2022 01 04

Pirmąjį karjeroje titulą iškovojusi A.Paražinskaitė: „Į rezultatą nežiūriu“

2022 metų sausio 2 dienos Balžeko teniso akademijos auklėtinė Akvilė Paražinskaitė neužmirš ilgai. Tądien 25-erių tenisininkė iš Lietuvos Tunise 7:5, 6:2 vieną geriausių jaunųjų tenisininkių pasaulyje Sofiją Costoulas iš Bulgarijos bei iškovojo pirmąjį ITF titulą per savo karjerą.
Akvilė Paražinskaitė
Akvilė Paražinskaitė / Balzekas Academy nuotr.

Finalinė dvikova lietuvei prasidėjo siaubingai. Pralaimėti pirmi trys geimai, o ketvirtajame – jos varžovė iš Bulgarijos turėjo net dvi galimybes laimėti A.Paražinskaitės padavimų seriją.

„Iš pradžių nepavyko prisiderinti prie jos žaidimo. Ji gana įdomiai žaidžia – arba daugiau palaiko kamuolį, arba sužaidžia plokščiai, todėl prisiderinti prie jos ritmo nelabai pavyko. Be to, ir pati pramušiau tokių lengvesnių kamuolių, dovanodama jai lengvų taškų. Apsišarvavau kantrybe ir, galiausiai, pavyko viską pakeisti. Paįvairinau žaidimą, pavaikiau ją, todėl pavyko užspausti ją bei sumažinti pačios klaidų skaičių.

Ketvirtajame pirmojo seto geime įvyko dvikovos lūžis. Varžovė labai jauna, tad jautėsi, kad kai kuriose situacijose jai paprasčiausiai trūksta patirties. Ji paskubėdavo, o aš tuo pasinaudodavau. Dar vienas svarbus dalykas, kurį nuolat akcentuoja mano treneris Remigijus (Balžekas) – nežiūrėti į rezultatą, o galvoti, kaip laimėti kitą tašką. Taip ir žaidžiau – taškas po taško ir žiūriu, kad pavyko pakeisti žaidimą į savo pusę“, - po pergalės kalbėjo A.Paražinskaitė.

Iškovotas titulas bei surinkti WTA taškai po savaitės Akvilei leis pakilti į šeštąjį pasaulio reitingo šimtuką. Tačiau pati tenisininkė akcentuoja ne tik reitingą, bet ir psichologinį momentą, leisiantį kilti aukštyn.

„Kai praėjusiais metais sugrįžau į Balžeko teniso akademiją, sau užsibrėžiau tikslą – iki metų pabaigos pakilti iki 500 vietos. Šiek tiek pritrūko. Gal dėl to norisi tų taškelių. Vis tik, akcentas ne tas. Buvau stipriai apsinuodijusi maistu, iškritusi iš rikiuotės, todėl prireikė laiko susigrąžinti sportinę formą, įskaitant ir psichologinę būseną. Tokios pergalės, neabejotinai, pagreitina šį procesą.

Apskritai, jaučiu, kad nebeperskubu, svarbiais momentais paįvairinu žaidimą, grįžta mano agresyvumas, atsiranda didesnis pasitikėjimas savo smūgiais, iki galo kovoju dėl kiekvieno taško. Net tada, kai nesiseka. Pavyzdžiui, laimėtame turnyre per paskutines dvi kovas padariau šešiolika dvigubų klaidų. Šiuo metu laiku Tunise būna daug vėjuotų dienų. Kažkiek prisidėjo tai, kad visiškai nesisekė padavimas. Šiek tiek praradau ritmą, bet, svarbiausia, neišsimušiau. Be abejo, pamoką gavau – ties padavimais padirbėti reiks“, - pasakojo A. Paražinskaitė.

Iki šiol turnyruose Lietuvos atstovė dalyvaudavo tiek vienetuose, tiek dvejetuose. Šįsyk planas buvo toks pat, tačiau likus porai valandų iki registracijos pabaigos to plano teko atsisakyti.

„Buvau susitarusi su viena mergina, tačiau ji mane pavedė. Kartais tokių situacijų pasitaiko ir, deja, nieko negali padaryti. Dar bandžiau ieškoti kitos partnerės, tačiau per kelias valandas tą padaryti pasirodė per sudėtinga.

Žiūrint iš dabartinio taško, tai visai gerai gavosi. Po savo dvikovų dar eidavau papildomai padirbėti ties technika, judėjimu. Dabar aišku sunku pasakyti, kiek tai prisidėjo prie pergalės, bet faktas – laimėjau“, - šypsojosi A.Paražinskaitė.

- Reziumuokime. Kuo buvai geresnė už kitas merginas?

- Kaip jau minėjau, svarbiausias dalykas buvo tas, kad susitvarkiau psichologiškai. Atsirado ramumas, žaidžiau dėl kiekvieno taško ir negalvojau apie praeitį bei padarytas klaidas. Lyginant su kitomis varžovėmis, buvau daug agresyvesnė, žaidžiau savo žaidimą, nelaukdama, kol jos suklys. Atrodžiau geriau tiek fiziškai, tiek taktiškai.

- Antradienį startuoja W25 turnyras, kuriame varžovės bus stipresnės nei buvusiame turnyre. Kiek svarbu tokį turnyrą pradėti be kvalifikacijos?

- Visą laiką yra daug smagiau pradėti varžybas pagrindiniame turnyre. Pabrėšiu, kad mačai prasižaidimui kvalifikacijoje nėra blogai, tačiau ten yra eikvojamos jėgos. Rudenį aš žaidžiau nemažai W25 turnyrų, kuriuose tenisas yra kitoks nei W15. Su geresnėmis žaidėjoms žaidžiamas galingesnis tenisas, kokį aš ir mėgstu. Per sausio mėnesį sužaisiu keturis tokius turnyrus – labai jų laukiu.

- Pirmoji priešininkė Feni Ostlund iš Švedijos, su kuria ne per seniausiai turėjai galimybę susipažinti. Kuo išskirtinė ši varžovė?

- Taip, Izraelyje ne per seniausiai per dvi savaites žaidėme du kartus ir pasidalinome po pergalę. Ji neblogo lygio žaidėja, gana agresyvi, todėl manau, kad bus gera kova.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką