2015 08 07 /09:05

Nesulaikomas: Ričardas Berankis nugalėjo Teimurazą Gabašvilį ir pateko į Vašingtono ketvirtfinalį

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis 7:5, 6:4 nugalėjo pirmą Rusijos teniso raketę Teimurazą Gabašvilį ir pateko į Vašingtone vykstančio „Citi Open“ turnyro ketvirtfinalį. R.Berankis pirmą kartą karjeroje pateko tarp aštuonių geriausių ATP 500 serijos turnyre.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / @ulysseel nuotr.

Pirmo seto likimas sprendėsi pačioje jo pabaigoje. Lietuvos tenisininkas lemiamomis akimirkomis pademonstravo didesnį tikslumą, šaltakraujiškumą, laimėjo ne tik savo, bet ir varžovo padavimus ir pirmą setą po 51-ą minutę trukusios kovos.

T.Gabašvilis nespėjo atsigauti po nesėkmės ir pačioje antro seto pradžioje dar kartą pralaimėjo savo padavimų seriją. R.Berankis pirmavo 2:0. Seto pabaigoje 5:4 ir stojo atlikti padavimų. Rusijos tenisininkas turėjo tris progas tašku išlyginti rezultatą, tačiau lemiamais momentais aukštumoje išliko lietuvis. Dvikova truko valandą ir 46-ias minutes.

Tai buvo trečia abiejų žaidėjų akistata karjeroje ir antra R.Berankio pergalė.

Mačo nugalėtojui atiteko 90 reitingo taškų, o ketvirtfinalyje lauks akistata su Johnu Isneriu. 18-ą vietą pasaulio reitinge užimantis amerikietis 6:4, 7:6(8:6) nugalėjo Vaseką Pospišilą (ATP 49).

T.Gabašvilis, su kuriuo poroje R.Berankis Hjustone iškovojo pirmą karjeroje ATP dvejetų čempionų titulą, šiuo metu demonstruoja geriausią karjeros tenisą, o antrame varžybų rate Vašingtone po dramatiškos kovos nugalėjo trečią pasaulio raketę Andy Murray.

Ši pergalė R.Berankiui padėjo priartėti prie karjeros rekordo ATP reitinge. Pagal šios dienos skaičiavimus Lietuvos atstovas užima 74-ą vietą. Tačiau, kad pagerintų rekordinę 67-ą vietą jam dar trūksta apytiksliai šimto reitingo taškų.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas