2014 07 27 /16:37

Saldus triumfas: Ričardas Berankis tapo turnyro Kazachstane nugalėtoju ir stipriai kils reitinge

Ričardas Berankis tapo Kazachstane vykusio „Challenger“ serijos turnyro nugalėtoju. 141-ą vietą pasaulio reitinge užimantis Lietuvos tenisininkas po alinančio mūšio „Prezident‘s Cup“ turnyro finale 7:5, 5:7, 6:3 nugalėjo Turkijos atstovą Marselį Ilhaną. Mačas truko dvi valandas ir 9-ias minutes.
Ričardas Berankis trečią kartą karjeroje pateko į Vimbldono turnyrą
Ričardas Berankis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo pirma abiejų žaidėjų akistata karjeroje. Pirmame sete R.Berankis atsiliko 2:4, tačiau nepalūžo ir sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Antro seto pabaiga priklausė 152-ą vietą ATP klasifikacijoje užimančiam M.Ilhanui. Turkijos tenisininkas susitikime atliko vienuolika neatremiamų padavimų.

Lemiamas setas priklausė R.Berankiui. Lietuvos tenisininkas šaltakraujiškai atliko savo padavimus, varžovui nesuteikė nė vieno šanso juos laimėti, o pats kartą sugebėjo įveikti galingus turko kirčius paduodant.

R.Berankis trečią kartą karjeroje tapo „Challenger“ serijos varžybų nugalėtoju.

Turnyro Astanoje čempionui atiteko 110 reitingo taškų ir solidi 18-os tūkstančių dolerių premija.

Pergalė Kazachstane R.Berankį pasaulio reitinge pakylės per 25 pozicijas. O skaičiuojant tik šiemet iškovotus reitingo taškus, geriausias Lietuvos tenisininkas pakils maždaug į 80-ą vietą ATP klasifikacijoje ir taip priartės prie karjeros rekordo.