2019 01 25

Svajonės išsipildymas – australės ir kinės pora laimėjo „Australian Open“ dvejetų varžybas

Australė Samantha Stosur ir Kinijos tenisininkė Zhang Shuai laimėjo „Australian Open“ moterų dvejetų varžybas, kuomet finale netikėtai parbloškė titulą gynusį duetą.
Samantha Stosur ir Shuai Zhang
Samantha Stosur ir Shuai Zhang / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
Temos: 1 Samantha Stosur

Finale Stosur/Zhang sensacingai – 6:3, 6:4 nugalėjo antrąjį skirstymą turėjusias vengrę Timea Baboš ir prancūzę Kristiną Mladenovič.

Varžybų ketvirtfinalyje nugalėtojų pora iš turnyro išmetė ir geriausią pasaulio duetą - Kateriną Siniakovą ir Barborą Krejčikovą.

Australė Samantha Stosur nutraukė ilgą savo šalies tenisininkių dvejetų trofėjų badą Melburne – tapo pirmąja nugalėtoja po 14 metų pertraukos.

Dar prieš trylika metų 34-erių Brisbene gimusi sportininkė buvo pirmoje moterų dvejetų reitingo vietoje bei iškovojo „US Open“ ir „French Open“ dvejetų titulus, tačiau vėliau nusprendė susikoncentruoti ties vienetų varžybomis.

Kinijos atstovės Zhang Shuai kelias iki pirmojo tokio rango trofėjaus dar spalvingesnis – 2015 metais dėl prastų demonstruojamų rezultatų sportininkė norėjo padėti tašką karjeroje, tačiau būtent gera jos draugė S.Stosur ištiesė pagalbos ranką ir perkalbėjo tokio drastiško sprendimo nesiimti.

Nugalėtojos galės pasidžiaugti įspūdingu piniginiu prizu – pasidalins 750 tūkstančių JAV dolerių, o taip pat įsirašys po 2000 WTA dvejetų reitingo taškų.