Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2016 01 08

„Vilnius Cup 2016“ rungsis pasaulio senjorų teniso reitingo lyderiai

Tarptautinės teniso federacijos senjorų turnyre „Vilnius Cup 2016“ kovos žaidėjai, patenkantys į geriausių pasaulio tenisininkų dešimtukus. Tarp jų – ir lietuviai.
Darius Augustinaitis
Darius Augustinaitis / Saulius Čirba/ 2015 ITF senjorų turnyro kadrai

Net 319 tenisininkų iš 22 šalių užsiregistravo į sausio 20-24 d. SEB arenoje vyksiantį tradicinį senjorų turnyrą „Vilnius Cup“. 

Nors šis Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras Lietuvos sostinėje rengiamas jau šeštą kartą, pirmąsyk jam suteikta pirma ITF kategorija. Tokio aukšto lygio senjorų varžybų mūsų šalyje dar nebuvo. 

„Pirma kategorija reiškia, kad čia rinksis vieni geriausių savo amžiaus grupių žaidėjai. Nes aukščiau – tik pasaulio ir Europos čempionatai“, – teigė Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas. 

Turnyre Vilniuje žais nemažas būrys į pasaulio reitingo geriausiųjų dešimtukus patenkančių tenisininkų. Aukščiausiai iš jų yra pakilę vokiečiai Gerhardas Fahlke (virš 40 m., 2-oji dvejetų raketė), buvęs planetos reitingo lyderis Gerdas Dahmenas (virš 65 m., 2-oji dvejetų raketė), Christianas Greuteris (virš 50 m., 4-oji vienetų raketė), Peteris Adriganas (virš 70 m., 3-ioji vienetų raketė). 

Nuo svečių neatsilieka ir Lietuvos atstovai, kurių “Vilnius Cup 2016” bus net 51 – 42 vyrai ir 9 moterys. 

Praėjusiais metais drauge visas varžoves dvejetų (virš 35 m.) turnyre įveikusios Gabrielė Lencina ir Valdonė Povilionienė taip pat yra tarp lyderių pasaulinėje dvejetų kvalifikacijoje. G.Lencina žengia ketvirta tarp vyresnių nei 40 m. moterų, o V.Povilionienė yra 9-ta tarp vyresnių nei 50 m. žaidėjų. 

Nugalėtojo titulą gins ir praėjusiais metais Vilniuje triumfavęs Darius Augustinaitis (52-oji raketė tarp 40 m. ir vyresnių žaidėjų).

Vėl nugalėtojo trofėjų pasiryžęs kelti ir Petras Vozbutas, pernai kartu su rusu Jakovu Atrochovu laimėjęs vyrų dvejetų virš 65 m. varžybas. P.Vozbutas, tarp bendraamžių dvejetų žaidėjų esantis dvyliktas pasaulyje – vienas tituluočiausių Lietuvos teniso senjorų, laimėjęs daugybę įvairių turnyrų. 

„Lietuvos senjorų tenisas išgyvena aukso amžių. Mūsų šalyje rengiami net šeši ITF turnyrai. Juose sėkmingai kovodami lietuviai renka psaulio reitingo taškus, o svarbiausia, rungtyniauja su geriausiais žaidėjais iš viso pasaulio“, – džiaugėsi R.Grušas. 

Šių metų „Vilnius Cup“ dalyviai rungtyniaus vyrų ir moterų asmeninėse bei dvejetų varžybose. Vyrai kovos aštuoniose amžiaus grupėse (virš 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 metų), moterys – penkiose (virš 35, 40, 45, 50, 55 metų). 

„Žmonės čia atvažiuoja ne tik žaisti. Daug jų randa laiko ir apžiūrėti Lietuvą, susitinka su draugais. Tradiciškai visiems dalyviams rengiamas vakarėlis. Tai nerašyta senjorų turnyrų taisyklė visame pasaulyje. 

Dalis senjorų yra buvę sportininkai, norintys ir toliau būti aktyvūs, palaikyti sportinę formą. Tarp jų yra ir tikrai aukšto lygio žaidėjų. Vienas tokių – buvęs Suomijos rinktinės narys Mikko Horsma, savo laiku studijavęs JAV, dalyvavęs tuose pačiuose turnyruose, kaip ir Vitas Gerulaitis“, – sakė R.Grušas. 

Turnyre SEB arenoje ketina dalyvauti Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos, Vokietijos, Suomijos, Italijos, Prancūzijos, Norvegijos, Belgijos, Ukrainos, Švedijos, Serbijos, Lenkijos, Ispanijos, Kroatijos, Izraelio, JAV, Gruzijos, Didžiosios Britanijos, Liuksemburgo tenisininkai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius