3 iš 3: dramatiškose lenktynėse Danas Rapšys laimėjo trečiąjį Europos čempionato medalį

Europos plaukimo čempionate 25 metrų baseine Danas Rapšys šeštadienį stojo į trečiąjį varžybų Rumunijoje finalą. Dramatiškoje kovoje lietuvis laimėjo bronzą.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / Vida Press nuotr.

Danas Rapšys jau buvo pratęs lipti ant garbės pakylos puikiame Otepenio baseine.

Trečias kartas irgi nemelavo.

200 m laisvuoju stiliumi finale 28 metų panevėžietis šeštadienį vakare pasirodė kaip įprasta užtikrintas savimi, nors startavo kraštiniame aštuntame take – tai lėmė pusfinalyje užimta aštunta pozicija, Lietuvos plaukikui atitekusi startavus po bronzinio plaukimo kitoje rungtyje.

Inos Paipelienės ir Pauliaus Povilionio treniruojamas plaukikas veržliai startavo ir laikėsi iš pradžių 4-5 pozicijose.

Likus plaukti 50 metrų D.Rapšys įsiveržė į lyderio poziciją ir joje išsilaikė dar 25 metrus.

Tačiau per paskutinius metrus mūsų plaukiką aplenkė du britai – auksą paveržęs Matthew Richardsas (1 min. 41,01 sek.) ir sidabrą pelnęs Jamesas Guy (1 min. 41,12 sek.).

Dano rezultatas – 1.41,15 sek.

200 m laisvuoju stiliumi finalo rezultatai

Už lietuvio nugaros liko didžiausia čempionato ir šeimininkų plaukimo žvaigždė Davidas Popoviči (1 min. 41,52 sek.).

D.Rapšio prieš ketverius metus pasiektas Lietuvos rekordas yra 1 min. 40,85 sek.

Prieš metus pasaulio pirmenybėse 25 metrų baseine Australijoje D.Rapšys šioje distancijoje buvo septintas (1 min. 41,74 sek. ).

Prieš tai šią savaitę D.Rapšys nuskynė du Europos čempionato medalius: antradienį laimėjo sidabrą 400 m laisvuoju stiliumi, o penktadienį iškovojo bronzą sau mažiau įprastoje rungtyje 200 m kompleksiniu plaukimu.

„Scanpix“/AP nuotr./Danas Rapšys
Vida Press nuotr./Danas Rapšys

Europos čempionate šeštadienį vakare plaukė dar du lietuviai.

Andrius Šidlauskas vyrų 50 m plaukimo krūtine pirmajame pusfinalyje finišavo šeštas (26,75 sek.), tačiau už stiliaus taisyklės pažeidimą buvo diskvalifikuotas po vaizdo peržiūros. Su geriausiu rezultatu į finalą pateko italas Nicolo Martinenghi (25,72 sek.).

Lietuvių pasirodymą šiame čempionate uždarė Erikas Grigaitis, patekęs į vyrų 200 m plaukimo nugara pusfinalį. Šeštadienio vakarą E.Grigaitis nuotolį įveikė 0,04 sek. greičiau nei atrankoje – per 1 min. 54,84 sek. ir pirmajame pusfinalyje finišavo septintas.

Galutinėje įskaitoje kauniečiui atiteko 14-a vieta. Pusfinalyje greičiausias buvo britas Luke’as Greenbankas (1 min. 49,87 sek.).

Antradienį prasidėjusios Europos pirmenybės baigsis sekmadienį.

Kaip jau rašėme, Rumunijoje nesivaržo dvi pajėgios mūsų šalies plaukikės Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova, kurios turi kitą pasirengimo planą – svarbiausios varžybos 2024 metais bus pasaulio čempionatas Dohoje vasarį ir olimpinės žaidynės Paryžiuje liepą-rugpjūtį.