Andrius Šidlauskas Kinijoje liko per žingsnį nuo medalio

FINA Pasaulio taurės etape Kinijoje arti medalio buvo plaukikas Andrius Šidlauskas.
Andrius Šidlauskas
Andrius Šidlauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

200 metrų kompleksiniu būdu finale A.Šidlauskas liko ketvirtas, atplaukęs per 2:02,08 min.

Čempionu tapęs australas Mitchellas Larkinas finišavo per 1:57,26 min. Sidabrą iškovojo kinas Qinas Haiyangas (1:57.34), bronzą – kitas australas Thomas Fraseris-Holmesas (2:00.29).

Atrankoje lietuvis buvo antras tarp visų dalyvių (2:01,95) ir pagerino savo asmeninį rekordą.

Vytautui Janušaičiui priklausantis Lietuvos rekordas yra 1:59,43 min.

Praėjus mažiau nei 15 minučių, A.Šidlauskas startavo 50 metrų krūtine finale. Tiesa, lietuviui trūko jėgų ir jis užėmė paskutinę vietą (28,77).

Ryte vykusioje atrankoje jis atplaukė per 28,25 sek.

Čempionu tapo kinas Zibei Yanas (27,12).

A.Šidlauskas šią distanciją savo karjeroje yra įveikęs per 27,75 sek.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Andrius Šidlauskas

Kinijoje susirinko daug pajėgių plaukikų, tokių kaip amerikiečiai Michaelas Andrew, Blake'as Pieroni, Andrew Wilsonas, kinas Xu Jiayu, australai Mitchellas Larkinas ir Thomas Fraseris-Holmesas, rusas Vladimiras Morozovas, brazilas Felipe Franca Silva ir kiti.

Per tris varžybų dienas A.Šidlauskas planuoja dalyvauti 50, 100 ir 200 m plaukimo krūtine bei 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyse. D.Rapšys varžysis keturiose distancijose – plauks 100, 200, 400 m laisvu stiliumi ir 100 m nugara.

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyksta trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuose Rytuose. Iš viso plaukikus priims 7 šalių miestai. Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizinį fondą. Visi etapai vyksta 50 m baseine, o plaukikai varžybų metu turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.