Apmaudu – Danas Rapšys liko per plauką nuo pirmojo pasaulio čempionato medalio olimpiniame baseine

Didžiausia Lietuvos plaukimo viltis Pietų Korėjos mieste Gvangdžou vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate Danas Rapšys jau pačioje pirmoje rungtyje buvo prie pat prizininkų trejeto, tačiau savojo medalio dar turės palaukti.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Danas Rapšys

400 metrų laisvuoju stiliumi finale lietuvis distanciją įveikė per 3:43.50 min. ir finišavo ketvirtoje vietoje.

Ketvirtą kartą iš eilės šios rungties pasaulio čempionu tapo kinas Yangas Sunas (3:42.44 min.). Antroje vietoje liko 400 metrų laisvuoju stiliumi Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas iš Australijos Mackas Hortonas (3:43.17 min.), trečioje - italas Gabriele Detti (3:43.23 min.).

Lietuvį nuo bronzos medalio skyrė 0,27 sek., iki sidabro - 0,33 sek.

D.Rapšys beveik visos distancijos metu laikėsi lyderių trejete, tačiau koją pakišo silpniau nuplaukti paskutinieji 50 metrų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Yang Sunas džiaugiasi iškovotu aukso medaliu

Priminsime, kad paryčiais Lietuvos laiku vykusioje atrankoje D.Rapšys iš 47 plaukikų užėmė antrą vietą, o tautiečio užfiksuotas laikas buvo 3:44.31 min.

Danas Rapšys vis dar siekia pirmojo medalio olimpinio baseino (50 m.) pasaulio čempionate. Praėjusiais metais Lietuvos plaukikas trumpame baseine (25 m.) laimėjo aukso medalį.

Beje, tai buvo lietuvio krikštas dalyvaujant 400 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje būtent olimpiniame baseine.

Liūdėti nėra kada, kadangi D.Rapšio dar laukia plaukimai 200 metrų laisvuoju stiliumi ir 200 metrų nugara rungtyse.

14:51 val. Lietuvos laiku 100 metrų krūtine pusfinalyje dalyvaus Andrius Šidlauskas.